ČEZ koupí uhlí pro Dětmarovice od OKD

Elektrárna Dětmarovice. Foto: ČEZ

Energetická společnost ČEZ uzavřela s těžební firmou OKD na rok 2016 smlouvu na dodávky černého energetického uhlí pro elektrárnu Dětmarovice. Na tiskové konferenci to řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Výběrové řízení na dodávky černého energetického uhlí pro dětmarovickou elektrárnu mělo tři kola. Při hodnocení nabídek, které splnily jakostní parametry, byla jediným kritériem nabídnutá cena. Na základě výsledků se ČEZ rozhodl uzavřít s OKD na rok 2016 smlouvu na dodávky uhlí pro Elektrárnu Dětmarovice v objemu 600 tisíc tun.

„Při započtení  smlouvy na dodávku 200 tisíc tun černého energetického uhlí v roce 2016, kterou jsme s OKD uzavřeli letos v srpnu, tak ČEZ od OKD zakoupí v roce 2016 pro elektrárnu Dětmarovice celkem 800 tisíc tun uhlí,“ dodal mluvčí ČEZ Vladimír Sobol.

„Z výsledků výběrového řízení máme radost a velmi si projevené důvěry od firmy ČEZ vážíme. Je to bezesporu pozitivní výsledek pro všechny zaměstnance OKD a černouhelné hornictví v České republice, zejména vzhledem k extrémně náročným podmínkám, které v našem regionu a na světových trzích panují,“ sdělil serveru iUHLI.cz mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Čtěte také: Elektrárna Dětmarovice je v provozu 40 let

Mimo to má ČEZ s OKD uzavřenou smlouvu na dodávku 50 tisíc tun černého energetického uhlí v příštím roce pro teplárnu Vítkovice.

Horničtí odboráři vyzvali v říjnu premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby v případě dodávek uhlí pro tepelnou elektrárnu Dětmarovice zasáhl. Obávali se, že by ČEZ mohl koupit levné uhlí z Polska, které ale dotuje polský stát.

Mohlo by vás zajímat:
Telička interpeloval Evropskou komisi kvůli uhlí