Chvaletická elektrárna obhájila certifikát

Zavedení systému řízení v souladu s principy ochrany životního prostředí je pro vrcholové manažery společnosti prestižní záležitostí. Foto: Severní energetická

Chvaletická elektrárna úspěšně obhájila certifikát systému EMS. Auditorská společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC neshledala při kontrolním auditu závažné nedostatky a prodloužila platnost certiikátu na další tři roky.

Audit EMS proběhl bez vážných závad. Bylo nalezeno pouze několik drobných nedostatků, které budeme v následujících měsících průběžně odstraňovat, a dostali jsme některá doporučení k dalšímu zlepšování,“ zhodnotil Aleš Pánek, vedoucí odboru podpora a služby.

Čtěte také:
Katalog pomůže s rekultivací lomu ČSA
Jak odcházel mamut

Systém EMS (Environmental management systém) je součástí celkového systému řízení v Sev.en EC. Zahrnuje organizační strukturu, rozdělení odpovědnosti i postupy a procesy dané technologií, to vše s ohledem na ovlivňování okolí z hlediska životního prostředí. Zavedení systému řízení v souladu s principy ochrany životního prostředí je pro vrcholové manažery společnosti prestižní záležitostí, proto se rozhodli zavést systém EMS dobrovolně a na náklady společnosti. Očekávají, že povede k zajištění trvalého udržitelného rozvoje, ekonomického růstu a prosperity.

Důsledkem zavádění systémových opatření jsou totiž úspora materiálů a energií, nižší poplatky za zatěžování životního prostředí, minimalizace postihů a pokut a zvyšováníkvality výroby.

Mohlo by vás zajímat: