Doba čtení:1 m, 15 s
V Číně již nyní působí šest firem s kapacitou těžby nad 100 milionů tun. Foto: wikipedia.org

Čína má v plánu vytvořit do konce desetiletí prostřednictvím fúzí a akvizic v odvětví deset megaproducentů uhlí. Plán je součástí boje vlády s nadměrnou kapacitou v odvětví.

Náměstek ředitele Národního energetického úřadu Wang Siao-lin listu China Daily řekl, že Čína připravuje směrnice k vytvoření deseti nových gigantů. Každý z nich by měl mít roční kapacitu těžby více než 100 milionů tun. V Číně již nyní působí šest firem s kapacitou těžby nad 100 milionů tun.

Čtěte také:
Čína chce dál snižovat těžbu uhlí a výrobu oceli
Z čínských uhelných elektráren budou jaderné

Podle Čínského svazu obchodníků a distributorů uhlí vláda chce donutit těžařské regiony, aby v příštích dvou letech sloučily menší doly a zavřely ty, které neprojdou restrukturalizací. Restrukturalizaci budou muset podstoupit také velké státní doly, včetně největšího čínského producenta uhlí Shenhua Group.

Čína je nyní uprostřed programu, jehož cílem je boj s nadměrnou produkcí v uhelném sektoru, která způsobila propad cen. Cílem vlády je snížit do konce desetiletí kapacitu těžby o nejméně 500 milionů tun a menší doly zavřít nebo sloučit. V letošním roce mají skončit doly s kapacitou nejméně 150 milionů tun. Tyto snahy již přispěly od počátku roku ke zvýšení cen uhlí o více než čtvrtinu.

Mohlo by vás zajímat:
Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa