Doba čtení:1 m, 21 s

Cat pásové rýpadlo

Pokud potřebujete výkonné pásové rýpadlo nad 30 tun, pak je jasnou volbou nový model Cat 336 F L/LN od výrobce strojů Caterpillar. Tato novinka je bez nadsázky limuzínou mezi bagry, řidiči poskytuje vymoženosti, které známe z luxusních osobních automobilů.

Rýpadlo je zároveň šetrné k přírodě. Je poháněno nízko-emisním motorem s možností spalování bionafty. Motor, který splňuje emisní normy EU stupně IV, je vybaven filtrem pevných částic s funkcí automatické regenerace. Jeho čištění tak probíhá bez zásahu obsluhy a bez nutnosti odstavení stroje. Rýpadlo má nízkou spotřebou paliva, spalování paliva je účinnější o osm procent v porovnání s předchozí řadou rýpadel s označením E.

Velkou pozornost Caterpillar věnoval vyladění pohonné jednotky s hydraulickým systémem. Umístění hlavních komponent hydraulického systému jako jsou čerpadla a rozvaděče blízko sebe umožnilo zkrátit vedení a tím zmenšit hydraulické ztráty a zlepšit produktivitu stroje. Jednou z novinek je funkce „START-STOP“, spočívající v automatickém vypnutí motoru, pokud běží po stanovenou dobu ve volnoběžných otáčkách.

Cat pásové rýpadlo 2

Čtěte také: TOP 10 největších těžebních bestií

Bagrista se při práci cítí téměř jako v limuzíně. K jeho pohodlí v jakémkoli počasí i terénu přispívá nová přetěsněná kabina s viskózními úchyty a zesíleným polstrováním stropu, které zamezuje pronikání obtěžujícího hluku do kabiny. Sedačka v kabině je široká, polohovatelná a na přání také vyhřívaná nebo odvětrávaná. Kromě automatické klimatizace bagristu potěší zástrčky pro připojení nabíječky k telefonu či tabletu nebo třeba držák na nápoje.

Rýpadlo může být osazeno rýpacími lopatami, velkoobjemovými lopatami, hydraulickými kladivy, demoličními čelistmi či nůžkami pro zpracování kovového šrotu.

Mohlo by vás zajímat:
Služební auto obra Koloděje
V garáži tento stroj neopravíte
VIDEO: Sen každého kluka z pískoviště