Doba čtení:1 m, 16 s

Připravili jsme pro vás video, v němž bagrista během jedné minuty dokáže se svým minirypadlem značky Volvo „prolézt“ tam a zpátky labyrintem. Nejedná se o žádný gigantický důlní velkostroj, jakým je třeba Bagger 288, bezchybně zvládnutá obsluha mnohem menšího bratříčka však může být slušnou průpravou pro budoucího řidiče velkostroje.

Při práci ve velkolomech se většinou řeší miliony vytěžených tun uhlí, bez precizní práce obsluhy by jich však mohlo být výrazně méně. Práce s kompaktním rypadlem Volvo ECR25D je na rozdíl od obřích důlních strojů titěrná, získaná praxe se však může jednou hodit a být výhodou při případné obsluze několikanásobně větších důlních zařízení.

[box type=“shadow“] ČTĚTE TAKÉ: Snadno a rychle naloží i odveze[/box]

Toto výkonné minirypadlo s krátkým poloměrem otáčení dokáže výborně zvedat náklad a vyznačuje se vylamovacími silami, které konkurují větším strojům. Maximální převis 75 milimetrů zajistí bezpečné a jednoduché použití v úzkých prostorách a při nakládání a vykládání stroje. Výhodou je také celková přepravní hmotnost pod 3,5 tuny.

Řidiče velkostroje si firma musí vychovat. Podle báňských předpisů jsou to minimálně tři roky. Vhodný uchazeč musí absolvovat psychotesty, projít půlročním kurzem a následně být úspěšně přezkoušen nejen na šachtě, ale také před báňským úřadem.

Soutěž v dovednosti techniky i její obsluhy byla k vidění na výstavě Plantworx, která se uskutečnila na počátku června v anglickém Bruntingthorpe nedaleko Leedsu. Během tří dnů si zde různé stroje 344 vystavujících firem prohlédlo na 14 tisíc návštěvníků.

 

[box]

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Služební auto obra Koloděje       VIDEO: Sen každého kluka z pískoviště

[/box]