Křetínský kupuje rádia za miliardy

Daniel Křetínský bude vlastnit třeba stanici Evropa 2.

Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní miliardář Daniel Křetínský, kupuje od Lagardére za zhruba 1,8 miliardy korun rozhlasové stanice v Česku i dalších zemích. Je mezi nimi Frekvence 1 a Evropa 2. Podnikatel Daniel Křetínský.

„CMI tak získává do svého portfolia nový mediatyp postavený na silných rozhlasových brandech,“ uvedl mluvčí společnosti Daniel Častvaj.

Čtěte také:
Křetínský vydělal miliardy
Karlovarský festival zachrání Křetínský

Lagardére patří k největším hráčům na rádiovém trhu se zhruba pětinovým podílem na poslechovosti. V Česku do skupiny patří vedle Evropy 2 a Frekvence 1 také například Radio Bonton a Dance Radio.

CMI prostřednictvím svých dceřiných společnosti Czech News Center a CN Invest dosud působila zejména v oblasti tisku. Vydává čtyři deníky, mezi nimi Blesk, Sport a Aha!, desítky časopisů, například týdeník Reflex nebo Svět motorů, a také webové tituly. Transakci musí ještě schválit antimonopolní orgány v uvedených zemích.

Daniel Křetínský je podle žebříčku časopisu Forbes pátým nejbohatším Čechem. Těžiště jeho podnikání leží v energetice, je většinovým majitelem Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Vlastní také fotbalový klub AC Sparta Praha.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 nejsevernějších dolů na světě
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje