Malování na uhlí se blíží

Knihovna MOST_compressed

Příprava výstavy se bude v Městské knihovně v Mostě realizovat během prázdnin. Foto: google.com streetview

Výstava Malování na uhlí se blíží. Ještě stále pro ni může veřejnost zapůjčit obrazy. Na přípravě výstavy se podílí město Most společně se společností Vršanská uhelná.

Na začátku září se u příležitosti 20. výročí vzniku Spolku severočeských havířů uskuteční v městské knihovně výstava s názvem Malování na uhlí. Oficiální termín pro odevzdání je sice poslední červnový den, ale zajímavé exponáty přijme knihovna i těsně před vernisáží.

Čtěte také.
Z měsíční krajiny do rozkvetlého parku
Nejpodivnější park na světě si místní zamilovali

Před časem město Most zveřejnilo výzvu směrem k veřejnosti o poskytnutí výtvarných děl, ale i jiných exponátů spjatých s hornickou tématikou. „V současné době je v knihovně k dispozici již více než pět desítek maleb, a navíc zhruba dvě desítky exponátů, které organizátorům poskytli přímo občané. Přesto bychom rádi požádali širokou veřejnost i nadále, aby do výstavy přispěla vlastními malbami a předměty spjatými s hornickou tematikou,“ uvedla pro server homerlive.cz tisková mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. „Prosíme všechny Mostečany, aby se neváhali na nás obrátit i v případě, že například obraz, který mají doma, by nebyl pro naši výstavu použitelný,“ uvedl ředitel městské knihovny v Mostě Tomáš Ondrášek.

Samotná příprava výstavy se bude realizovat v letních měsících, což bude představovat pro organizátory tvrdý oříšek. „Většina maleb je poškozená, špinavá nebo jinak znehodnocená. Navíc není u většiny možné určit autora,“ vysvětlila tisková mluvčí magistrátu s tím, že se organizátoři obrátili na akademickou malířku Helenu Ambrosovou, aby pomohla nejen s výběrem vhodných maleb a dalších exponátů, ale také zjistila, kdo je jejich autorem, pokud to bude možné.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Z dolu ve Virginii udělali golfové hřiště