Města chtějí těžaře

Meziboří. Foto: Oldřich Hájek

Těžební společnost Severní energetická je pro většinu měst a obcí v regionu vítaným partnerem. Spolupráci s těžaři si chválí v Meziboří i v Lomu. Města tak mohou díky partnerství s těžaři podporovat dětské sportovní oddíly, kulturní akce nebo seniory. Uvedl to server Homerlive.cz.

Starosta Meziboří Petr Červenka vítá nejen finanční podporu Severní energetické, ale také vstřícný přístup společnosti k městům a ochotu komunikovat a společně řešit problémy regionu. Starostka Lomu Kateřina Schwarzová považuje těžební společnost za stabilního partnera, na kterého se může kdykoliv spolehnout. „Pro menší města, jako je Lom, je partnerství se silnou společností působící v regionu velmi důležité,“ dodala

Podpora ze strany těžební společnosti je podle starostky pro Lom velkorysá a hlavně nezištná. Schwarzová věří, že bude i nadále pokračovat. Například 350.000 korun od těžební společnosti použili Lomští na financování zájezdu Klubu seniorů Lom a Loučná do Itálie.

Významnou část finančního příspěvku využili na podporu sportu, stavebních oprav ve sportovních areálech ve městě, část daru využili na spolufinancování přijaté dotace na rekonstrukci tribuny ve sportovním areálu města, nakoupili poháry, medaile a občerstvení na různé akce.

Podle Červenky je také důležité, že Severní energetická komunikuje se samosprávami a snaží se společně s městy řešit problémy, se kterými se Litvínovsko potýká. Ať už to je vysoká nezaměstnanost, sociální problémy, kriminalita, dodal. Meziboří loni od těžební firmy získalo 537.373 Kč. Například sportovní fotbalový klub Meziboří získal 175.000 Kč. „Peníze od Severní energetické směřujeme také do zdravotnictví. V loňském roce to bylo 32.000 Kč na úpravy prostor pro dětskou ordinaci,“ doplnil Červenka. Z podpory Severní energetické vzniklo v Meziboří také street workout hřiště.