Na Den horníků v Sokolově dorazili i aktivisté

Sokolovská uhelná se letos dohodla se skupinou ČEZ na odkoupení elektrárny v Tisové a chystá její modernizaci. Foto: ČEZ

Oslavy Dne horníků v Sokolově doprovázel letos i protest proti další těžbě uhlí v regionu. Přímo při zahájení slavnosti na náměstí Budovatelů protestovalo asi 15 lidí.

Protestující drželi transparenty s hesly jako „Ano, uhlí patří do historie“ nebo „Pozor, Slepá Ulička“ s zdůrazněnými písmeny SU vedle znaku Sokolovské uhelné. „Těžba už měla dávno skončit, ale těží se dál,“ uvedl jeden z organizátorů Tomáš Kábrt.

Čtěte také:
Uhlí stále láká
Německou energetiku zachraňuje uhlí

U demonstrantů se zastavil i předseda představenstva Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kábrt jej pozval na panelovou diskusi k tématu těžby. „Nemám s tím problém. Myslím, že lidé, kteří tu žijí, vidí, jak to tady vypadalo před deseti dvaceti lety a jak to vypadá dnes. Je na nás to ale dotáhnout. Teď nás čeká modernizace elektrárny v Tisové,“ řekl Štěpánek.

Sokolovská uhelná se letos dohodla se skupinou ČEZ na odkoupení elektrárny v Tisové. Vyřešily se tím i mnohaleté spory o cenu uhlí, které těžaři do elektrárny dodávali. Štěpánek řekl, že technologie elektrárny je na hraně životnosti a bude třeba do její obnovy investovat.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
VIDEO: Uhněte z cesty, jde uhelný obr