Náboráři z OKD opět na Burze práce

Burzy práce se OKD zúčastnila podruhé a zájem zaznamenávala nejvíce o havířské profese.. Ilustrační foto: OKD

Moravskoslezská krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ostravě pozvala náboráře společnosti OKD na Burzu práce, jež se uskutečnila poslední dubnovou středu v multifunkční aule Gong v Dolních Vítkovicích. Těžební společnost zde poptávala nové zaměstnance, hlavně pro svá důlní pracoviště, nicméně nabízela i místa na povrchu, v administrativě či placené studentské praxe pro vysokoškoláky.

Uplatnění v OKD najdou především dělnické pozice – horníci raziči, horníci rubači, důlní zámečníci a důlní elektrikáři. V povrchových provozech pak provozní elektrikáři a provozní zámečníci,“ uvedla pro Měsíčník Horník manažerka náboru a Nové šichty Markéta Klopcová. S tou se v Gongu u stánku těžařů při podávání informací zájemcům střídala konzultantka pro lidské zdroje Karolina Bachurská a manažer pro lidské zdroje Daniel Sulava.

Čtěte také:
Darkovskou dílnou prošly i největší kombajny
Vondráš: Neprchejme od uhlí!

Burzy práce se OKD zúčastnila podruhé a zájem zaznamenávala nejvíce o havířské profese. „Návštěvníky zaujaly naše benefity, kterých je skutečně hodně. Horníci raziči a horníci rubači mají při splnění všech potřebných podmínek nárok na náborový příspěvek až šedesát tisíc korun, mohou počítat s nadstandardním finančním ohodnocením, šesti týdny dovolené, příspěvkem na penzijní připojištění až do výše 9600 korun a dvěma dny placeného volna navíc – což platí od začátku letošního roku a to jak pro povrchové, tak i důlní zaměstnance,“ vysvětlovala Klopcová.

Nejen tyto, ale i další bližší informace k nabízeným pozicím, jsme předávali zájemcům prostřednictvím letáků. Těžební firma podle ní oslovila přibližně stejný počet lidí jako vloni, nicméně celkově se ve srovnání zdála návštěvnost na Burze práce nižší. „Setkali jsme se i se zvýšeným zájmem o zaměstnání v OKD ze strany žen, které reagovaly na nabídky práce v administrativě. Chtěli by k nám i zdravotně handicapovaní, pro které nicméně firma nemá žádná volná pracovní místa. Stejně jako dříve se u našeho stánku zastavovali také bývalí zaměstnanci OKD,“ podotkl Sulava.

Ten zdůraznil i náborové aktivity společnosti směrem k severním sousedům, tedy na příhraniční oblasti Polska. Burza práce, na které se včetně těžařů prezentovalo bezmála sedm desítek zaměstnanců, byla součástí projektu Efektivní služby zaměstnanosti spolufinancovaného Evropským sociálním fondem prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost a také státním rozpočtem České republiky. Vstupné a veškeré služby byly zdarma. Uskutečnily se zde i odborné semináře, na které vyslala OKD také své zástupce. „Využili jsme nabídku Okresní správy sociálního zabezpečení na seminář Elektronická komunikace zaměstnavatelů s OSSZ o přípravě na zavádění elektronických neschopenek a všechny informace byly pro naši praxi přínosné,“ zhodnotili za OKD vedoucí odboru zpracování mezd Aleš Rygol a mzdová účetní Zdenka Lamošová.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Chrání banky klima nebo své zisky?
Strojaři se předháněli v dodávkách pro doly