Doba čtení:1 m, 8 s
Město Most. Foto: Oldřich Hájek

Všichni lidé, kterým není lhostejný osud Mostecka, mohou podepsat výzvu vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD). V té se hovoří o tom, že „lidé mají dost jalových řečí o tom, jak se mostecký region promění v prosperující oblast“.

Nenecháme se odpískat aneb Neslibuj a konej, tak zní moto výzvy vládě ČR, kterou schválilo Předsednictvo Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) a definuje v ní požadavky na vládu před jejím výjezdním zasedáním. To se uskuteční 19. října v Ústí nad Labem.

Ve výzvě se ministrům připomíná, že na Mostecku je nejvyšší nezaměstnanost v celé ČR, obří koncentrace sociálně vyloučených občanů, vysoká kriminalita, rozbitá infrastruktura a špatné zdravotnictví. Vládě bylo přitom vždy dobré, že region zásobuje celou republiku energií.

Čtěte také: Sobotka: Bílina ano, u ČSA jsou otazníky

Hospodářská a sociální rada Mostecka upozorňuje také na to, že kabinet má v ruce rozhodnutí, zda tisíce pracovních míst vzniknou, nebo naopak zaniknou. „Voláme po řešení, které bude dlouhodobé, ne jen na chvíli. Žádáme vládu o uvolnění desítek miliard korun na rozvoj regionu“, požaduje rada.

Budoucnost Mostecka ovlivní především rozhodnutí kabinetu o prolomení či zachování limitů těžby hnědého uhlí na lomech Bílina a ČSA. Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) včera řekl, že rozhodnutí by mohlo padnout v listopadu či prosinci.

Mohlo by vás zajímat:
Mládkovo řešení limitů jde do boje

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa