Doba čtení:1 m, 29 s
Ocenění za mimořádný čin v oblasti BOZP vzniklo také jako motivační prvek pro podporu aktivního přístupu zaměstnanců OKD k bezpečnosti. Foto: OKD

Společnost OKD se vrátila k tradici vyznamenávání při příležitosti havířského svátku. A proto, že je její prioritou bezpečnost zaměstnanců, oceňovala za období uplynulého hornického roku – od září 2017 do srpna 2018 – za mimořádné skutky právě v oblasti BOZP.

Bývalo dobrým zvykem, že u příležitosti Dne horníků byli vyznamenáni ti, kteří se něčím význačným zasloužili. My tuto tradici obnovujeme,“ nechal se slyšet předseda představenstva a výkonný ředitel firmy Boleslav Kowalczyk na slavnostním setkání v Golf Resortu Lipiny. Ocenění za mimořádný čin v oblasti BOZP vzniklo také jako motivační prvek pro podporu aktivního přístupu zaměstnanců OKD k bezpečnosti nejen své, ale i svého okolí, napsal Měsíčník Horník.

Čtěte také:
Kdy se budou zavírat další doly OKD?
Nejistá budoucnost dolů Darkov a Lazy

Získat ho může za svůj přínos pro bezpečnost jakýkoliv kmenový důlní a povrchový zaměstnanec, ale i dodavatelský pracovník zajišťující důlně-stavební činnosti,“ poznamenal ředitel pro strategii Pavel Hadrava. Ten zároveň vyhlašoval a oceňoval historicky prvních pět vyznamenaných. Ocenění za mimořádný čin si za hornický rok 2017-2018 zasloužil na Darkově úsekový směnový technik příprav Vojtěch Bílý.

Další dva držitelé ocenění byli z lokality Karviná: předák údržby jámy Doubrava III Bedřich Peřina a člen stálé hlídky ZBZS Pavel Cebák. A poslední dva pocházeli z ČSM: inspekční technik stále inspekční služby Richard Poledník a vedoucí odboru geomechaniky Richard Poledník. Kromě finanční odměny s dopisem výkonného ředitele a veřejné pochvaly se pěti oceněným dostalo také pamětního listu, stříbrné plakety a poukázky na víkendový pobyt pro dvě osoby.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj