OKD vyvrací, že propustí 1300 horníků

Ilustrační foto: OKD

Vedení společnosti OKD se prostřednictvím svého tiskového mluvčího Iva Čelechovského ohradilo proti interpretaci informace z Týdeníku Horník. Tu si média, odbory i politici vyložili tak, že ještě letos bude uzavřen Důl Paskov a o práci přijde 1300 horníků.

O osudu dolu i jeho zaměstnanců se teprve jedná. Rozhodnutí by mělo padnout v dubnu letošního roku. Podle mluvčího OKD v článku velmi jasně uvedlo: „V této chvíli zodpovědně připravujeme detailní rozpočty technické i sociální likvidace a věříme, že budou dokončeny a projednány na počátku 2. čtvrtletí letošního roku, pravděpodobně už v dubnu,“ uvedl Čelechovský.

Čtěte také:
Aktivisté zdržují výstavbu průmyslové zóny
Hodnota NWR klesla dvousetnásobně

Finální verze podnikatelského plánu bude přijata až po zakomponování nákladů na útlum Dolu Paskov a konečném rozhodnutí o jeho osudu,“ dodal mluvčí, podle nějž to zcela jednoznačně vyvrací mediální interpretaci, která na veřejnosti naopak vyzněla, že o osudu Dolu Paskov již bylo rozhodnuto a do konce roku bude propuštěno 1300 horníků. Obdobné komentáře byly údajně i příčinou velmi negativních reakci mezi zaměstnanci, odboráři a v neposlední řadě i na příslušných ministerstvech a úřadech.

Mohlo by vás zajímat:
Mládek chce důkaz o Bakalově odchodu
Kauza převodu hornických bytů pokračuje
NWR prodělala šest miliard