Permoník slaví na zámku i v kostele

Sbor reprezentoval město Karviná na festivalu v New Yorku. Foto: permonik.com

Na festivalu v New Yorku sbor vybojoval ve slavné koncertní síni Carnegie Hall zlato. Foto: permonik.com

Úspěšné karvinské hudební těleso si tento rok připomíná padesát let existence. Své posluchače potěší v posledním dubnovém týdnu několika koncerty KARVINÁ − 1966 až 2016! Tak dlouho se už píše historie původně školního pěveckého sboru Permoník. Založila ho sbormistryně Eva Šeinerová, která nemá obavy ani o další roky existence.

Hlavní oslavy padesátin se konají poslední dubnový týden. Permoník vystoupí na fryštátském zámku, v kostele Povýšení sv. Kříže anebo v MěDK. Eva Šeinerová prozradila, že kvůli návalu práce nestíhá oslavy moc prožívat. „Přípravy jsou náročné, pohltily mě. Ale samozřejmě se na všechna setkání moc těším,“ uvedla. Naprosto unikátní bude hlavně koncert v kostele Povýšení sv. Kříže, protože vůbec poprvé v historii bude zpívat Koncertní sbor Permoník a Sbor přátel zpěvu (SPZ).

Čtěte také:
Omezení těžby vyprádní i kasu Karviné
Nejdelší důlní tunel v ČR měří tři kilometry

Doplní je Komorní orchestr Janáčkovy filharmonie v Ostravě. „Je to pro nás neuvěřitelné vyznamenání a moc nás to těší,“ podotkl předseda SPZ Petr Kazík, který s Permoníkem spojil více než 30 let svého života. Pouhý den po dvou koncertech ve fryštátském kostele vyvrcholí oslavy galakoncertem v Městském domě kultury. „Připravili jsme krásný program sestavený z mnoha hudebně dramatických žánrů včetně muzikálových melodií. Zpívat budou všichni, i ti nejmenší. Po přestávce předvede Koncertní sbor program nazvaný Chattanooga aneb Jak Permoník neznáte. Zazní filmové melodie a také písně z muzikálů, například Starci na chmelu, Mamma Mia nebo My Fair Lady,“ upřesnila sbormistryně Šeinerová.

Permoník se dočkal uprostřed dubna také dalšího vřelého přijetí na karvinském zámku, kam ho pozval primátor města Tomáš Hanzel, aby všem členům poblahopřál za veleúspěšnou reprezentaci města na festivalu v New Yorku, kde Koncertní sbor vybojoval ve slavné koncertní síni Carnegie Hall zlato.

Mohlo by vás zajímat:
SaskPower představila „čisté uhlí“
V Kodani vzniká unikátní spalovna se sjezdovkou
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech