Policajti u jezera?

Strážníci městské policie nacvičují záchranu tonoucího. Foto: webové stránky Ústí nad Labem

U jezera Milada v Chabařovicích na Ústecku, které se na konci května otevřelo pro veřejnost, možná vznikne služebna městské policie. Rekultivovaný prostor po hnědouhelném lomu se totiž stal velmi oblíbenou destinací, městská policie však musí zejména v těchto horkých dnech často vyjíždět k řešení problémů.

„Situaci musíme společně řešit jednáním Svazku obcí jezera Milada s Palivovým kombinátem, aby bylo zřejmé, jak pokrýt nejen finanční náklady na časté výjezdy ústecké městské policie. Variantou je návrh na zřízení mobilní služebny a také zřízení zázemí pro záchranný člun městské policie, který byl v těchto parných dnech již několikrát potřeba právě při oznámení utonutí, které se naštěstí nepotvrdilo,“ uvedla radní Yveta Tomková.

Městská policie měla za poslední víkend velké množství výjezdů. Strážníci často řeší nedodržování návštěvního řádu, návštěvníci nerespektují ani zákazové značky. Lidé při návštěvě místa také znečišťují příjezdové cesty i pláže. Strážníci byli několikrát přivoláni k podezření z utonutí.

Zpřístupnění jezera začalo 30. května symbolickým odstraněním cedule zákazu vstupu pod pokutou až 15 tisíc korun.

Jezero s rozlohou 252 hektarů se začalo napouštět v roce 2001 a napuštěno bylo v létě 2010. Tato lokalita vznikla revitalizací po těžbě hnědého uhlí a stála přes pět miliard korun. Okolo jezera bylo odepsáno 146 milionů tun uhlí a s jeho vytěžením se již v žádných plánech nepočítá.

Mohlo by vás zajímat:

Z lomu je třetí největší jezero v ČR

Sever se může těšit na další jezero

Jezero Medard bude patřit mezi západočeské unikáty