OKD horníkům o prázdninách připlatí

Výkonným ředitelem OKD se stal antonín Klimša v únoru 2016. Foto: OKD

50 nebo 100 korun navíc za každou odpracovanou směnu během prázdnin. S tímto motivačním programem k posílení směnnosti, bezpečnosti a výroby přichází vedení těžařské fi rmy za svými zaměstnanci. Přilepšit si mohou o několik tisícovek.

S ohledem na aktuální skladbu provozovaných porubů, plánované nasazení jednotlivých technologií a cíl splnit stanovené výrobní a hospodářské úkoly pro letošní rok společnost musí zajistit průběžné plnění zvýšených výrobních cílů v jednotlivých měsících, uvedl Měsíčník Horník.

Čtěte také:
Švýcaři zatrhli protesty proti Bakalovi
Louda odhalil Bakalova muže v OKD

V současné době vstupujeme do období letních dovolených, které je každoročně spojeno s absencí okolo 30% a tudíž vyšším rizikem výpadků v produkci, ražbách nebo překlizů technologií. Společnost OKD musí bez ohledu na tato rizika zajistit nasmlouvané dodávky uhlí pro zákazníky a pro těžbu, především s ohledem na bezpečnost, i adekvátní počet potřebných zaměstnanců. Finanční motivace je jednou z cest, jak tento problém racionálně řešit. Proto má motivační program plnou podporu vedení společnosti i odborových organizací,“ konstatoval výkonný ředitel Antonín Klimša.

A koho se motivační program týká? „Stokorunu navíc za každou odpracovanou směnu dostanou při splnění základních podmínek zaměstnanci DZ1 a DZ2 v kategorii „dělník-důl“ a THZ až po úroveň vedoucího úseku (včetně) v úsecích rubání a příprav. Odměna 50 korun za odpracovanou směnu se pak týká všech ostatních zaměstnanců v kategoriích „dělník-důl“, „dělník-povrch“ a THZ až po úroveň vedoucího úseku (u Závodu úpraven a Závodu servisních služeb po úroveň vedoucího provozu včetně). Na podniku OKD se tento program týká zaměstnanců oddělení energetických provozů po úroveň mistra a odboru řízení a kontroly jakosti v kategorii dělník – povrch. Odměny za červenec chceme vyplatit v srpnové výplatě (na účtu zaměstnance se tedy objeví v září) a odměny za srpen ve výplatě za září (na bankovních účtech je lidé budou mít v říjnu),“ upřesnil Antonín Klimša.

V případě, že výrobní ukazatele v měsíci červenci nebudou splněny, ale souhrnně za červenec a srpen ano, zaměstnanci svoji motivační odměnu získají najednou za oba měsíce ve mzdě za srpen, tedy v září. Současně ale platí, že splněny musí být všechny stanovené podmínky.

Mohlo by vás zajímat:
Northumberlandia – rekultivace jinak
Uhelný důl Zollverein je památka UNESCO
Dolní Vítkovice mají novou dominantu