Doba čtení:1 m, 29 s
Chytre hlavy
Ilustrační foto: VUAS

Těžební společnost Vršanská uhelná, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače, věnovala na podporu základních, středních i vysokých škol v regionu již deset milionů korun.

Prvním dokončeným projektem letošního ročníku grantového programu Chytré hlavy pro Sever je učebna přírodovědných předmětů. Vznikla ve Vyšší odborné škole ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Mostě (VOŠ, OA, SPŠ a SZŠ), a to díky grantu ve výši 400 tisíc korun od Vršanské uhelné, která je garantem programu.

„Tento projekt vznikl proto, že jsme si vědomi nedostatku finančních prostředků v rozpočtech obcí i Ústeckého kraje, který je zřizovatelem středních škol. Dary nejsou určeny na provoz či vzdělávací a podobné akce. Podmínkou pro udělení grantu je, že bude využit na nákup vybavení či celkovou modernizaci učeben. Přednost dáváme přírodovědným oborům,“ řekl generální ředitel Vršanské uhelné Vladimír Rouček.

Čtěte také: Zvládli byste maturitu z uhlí?

Díky uhelným penězům vznikly nebo byly modernizovány v minulých letech jen ve VOŠ, OA, SPŠ a SZŠ učebny pro zdravotnické obory, informační a komunikační technologie a laboratoř fyziky za téměř 1,75 milionu korun. „Letos jsme se do Chytrých hlav přihlásili s projektem na modernizaci učebny přírodovědných předmětů ve zdravotnické škole, kde s nimi studenti přicházejí do styku nejčastěji a pro mnohé z nich jsou i předměty maturitními,“ uvedla Jana Adamcová, ředitelka VOŠ, OA, SPŠ a SZŠ.

V letošním ročníku Chytrých hlav uspělo sedm projektů dvou středních a pěti základních škol z Mostecka. Po jejich dokončení počet nových učeben podpořených z Chytrých hlav dosáhne 33. Sedmý ročník grantového programu Chytré hlavy pro Sever bude vyhlášen na jaře 2016.

Mohlo by vás zajímat:
Chytré hlavy vymyslely průmyslovce nové studio

Ilustrační foto: VUAS