Sokolovská uhelná nabírá lidi

Velkostroj KU 300 v uhelné sloji na velkolomu Jiøí u Sokolova

Sokolovská uhelná dá práci především zámečníkům, elektrikářům a dalším kvalifikovaným dělníkům. Foto: Sokolovská uhelná

Až 110 nových zaměstnanců by během nadcházejících měsíců mohla přijmout Sokolovská uhelná. Firma otevírá své dveře především kvalifikovaným zaměstnancům v dělnických profesích.

Přišel ten správný čas,” řekl Miroslav Mertl, člen představenstva Sokolovské uhelné zodpovědný za personální politiku firmy. „Hledáme proto především zámečníky, elektrikáře a další kvalifikované dělnické profese. A to jak do těžebních provozů, tak na zpracovatelskou část nebo do údržby,” dodal.

Čtěte také:
Sokolovem prošel průvod havířů
Těžaři vydávají na rekultivace miliardy

Sokolovská uhelná by jich mohla už v nadcházejícím roce přijmout více než stovku a potenciálním zaměstnancům nabízí, na regionální poměry, až nezvyklou perspektivu. Dlouhodobé zaměstnání, nadprůměrné mzdy, rozsáhlý program benefitů i kvalifikační růst.

Asi nejvýznamnějším benefitem je možnost dalšího rozšiřování i prohlubování kvalifikace. A tím pádem i možnost kariérního a mzdového růstu,” upozornil Mertl. Firma totiž má vlastní oddělení vzdělávání, které zajišťuje široké spektrum kurzů od dělnicích profesí až ty manažerské. Vedle toho navíc disponuje třeba vlastní svářečskou školou, která jako vůbec první v České republice získala certifikaci Mezinárodní svářeč kovů IW a může tak vzdělávat na trhu práce vysoce ceněné diplomované svářeče.

Vedle toho mohou zaměstnanci každý rok vyčerpat další téměř čtyři tisíce korun z osobního účtu, který je dotován ze sociálního fondu. Použít je mohoutřeba na dovolenou, zdravotní pomůcky, závodní stravování i některé další účely. Dále Sokolovská uhelná přispívá svým pracovníkům 600 korunami měsíčně na penzijní připojištění, má vlastní systém sociálních výpomocí, ve spolupráci s odbory nabízí dětem svých zaměstnanců možnost letní rekreace a samozřejmostí je i dovolená nad rámec zákona. Průměrná mzda ve firmě přitom v roce 2016 převýšila 30 tisíc korun a v kvalifikovaných dělnických profesích může být ohodnocení ještě výrazně vyšší.

Více informací o volných místech v rámci Sokolovské uhelné i jejích dceřiných společností podá personální úsek společnosti, paní Eva Vondráčková, tel.: 352 465 257 email: vondrackova@suas.cz. Nabídka volných pracovních míst bude průběžně zveřejňována i na nově zřízeném facebookovém profilu Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s..

Mohlo by vás zajímat:
Po Rudém severu se dnes procházejí turisté
Kostel by stál uprostřed lomu
Místo uhlí vinohrady