Články


Rekultivace hlásí sklizeno

Letošní sklizeň ze zemědělských rekultivací Sev.en Energy na Mostecku byla vyšší než v předchozích letech. A to navzdory stohlavým stádům muflonů, která pole decimují. Na srážky bohaté léto znamenalo pro stodoly ráj.


Brabec: Komise zvyšuje emisní cíle, ale nemá dopadové studie

„Snaha o uhlíkovou neutralitu nesmí být žonglování s čísly,“ komentuje v rozhovoru pro iUHLI.cz  ministr životního prostředí Richard Brabec požadavek předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové na zvýšení takzvaných klimatických cílů do roku 2030.


O víkendu začne topná sezona

Studená fronta, která by měla o víkendu dorazit do Česka, odstartuje topnou sezonu. Zatímco v minulých letech se zpravidla začínalo s vytápěním nejdříve na západě Čech a ve vyšších polohách a výjimkou nebylo ani přerušení vytápění po nástupu babího léta, letos bude vytápění zahájeno celorepublikově prakticky zároveň.Kalifornie je varováním pro svět

Americký stát Kalifornie se již před lety vydal na cestu k zelené energetice i ekonomice. Výsledky jsou ale tristní. Dramaticky stouply ceny energií i zboží, Kalifornie se ale současně potýká s častými výpadky dodávek elektřiny.


ČEZ i E.ON zlevní elektřinu

Největší dodavatel elektřiny v Česku, skupina ČEZ, sníží od října cenu elektřiny pro domácnosti napříč ceníky v průměru o devět procent. Za každou megawatthodinu (MWh) zákazníci podle firmy uspoří zhruba 230 korun, což při průměrné roční spotřebě domácností 3,5 MWh znamená, že lidé ročně ušetří několik stovek korun. Ceny od října sníží také další velký dodavatel, E.ON.


Kraus ve Švýcarsku milost nedostal

Švýcarský parlament zamítl žádost o milost, kterou podal bývalý manažer Mostecké uhelné společnosti (MUS) Petr Kraus. Informoval o tom list Tagblatt i další švýcarská média.