Články

Postaví Čína stovky nových uhelných elektráren?

V příštím roce bude dokončen a schválen Čínský čtrnáctý pětiletý plán (FYP), který stanoví národní cíle pro období 2021–2025. Půjde o jeden z nejdůležitějších dokumentů na světě vzhledem k boji se změnou klimatu.


Vondra: Zelenou dohodu zastaví jen členské státy

Poslanci Evropského parlamentu se nyní dělí na ty, kteří rekonstrukci ekonomiky po koronaviru chápou jako důvod k odložení Zelené dohody a na ty, kteří s tím nesouhlasí. Obě strany napsaly dopisy vedení evropských institucí.


ČEZ kvůli lithiu vstoupí do firmy Geomet

Energetická společnost ČEZ bude s australskou společností European Metals Holdings (EMH) pokračovat v přípravě těžby lithia u Cínovce v Krušných horách. Firma Severočeské doly ze skupiny ČEZ vstoupí do české firmy Geomet, která je dceřinou firmou EMH a je držitelem přednostních práv na průzkum a využití ložiska.


Zelené pokrytectví General Electric

V USA se firma General Electric (GE) stále více profiluje coby zastánce obnovitelné energie. Současně však dodává technologie pro uhelné elektrárny v sedmnácti zemích světa.


Energetičtí šmejdi zneužívají stav nouze

Takzvaní energetičtí šmejdi zneužívají současnou krizovou situaci pro nekalé praktiky. Například nabízeli roušky proti podpisu, ve skutečnosti šlo ale o podpis pod smlouvou o změně dodavatele energií. Další nabízejí po telefonu rekordně levné energie.Kladno rozdělí darované respirátory

Kladno dnes rozdělí 5000 respirátorů zdravotníkům, městské policii, pracovníkům sociálních služeb a zaměstnancům mateřských škol. Respirátory mají filtry třídy doporučené jako ochrana před nákazou COVID-19. Městu je daroval Pavel Tykač, majitel skupiny Sev.en Energy, která od minulého roku vlastní kladenskou teplárnu.