Články

Proti hluku pomáhají špunty i mušle

Hluk v pracovním prostředí je v zásadě trojí – impulzní (vydávaný kladivem), nepravidelný (brusky, vrtačky) a nepřetržitý (ventilátory, čerpadla, motory) – a v důlních i povrchových provozech se objevují všechny jeho druhy.


EU prý pomůže Ukrajincům s dodávkami plynu

Evropská unie hledá způsoby, jak zajistit, že Ukrajina bude mít tuto zimu stabilní dodávky zemního plynu a nebude ponechána napospas možnému snížení dodávek z Ruska, uvedla na summitu zástupců unie s Ukrajinou v Kyjevě předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.


Pod hlavičkou Nadace OKD se bude utíkat v řetězech

Horolezecký oddíl Tatran Havířov pořádá zítra v domovském městě již po dvanácté sportovně-kulturní akci Útěk v řetězech. Soutěžící dvojice skutečně budou muset spěchat do cíle a cestou plnit deset úkolů připoutáni jeden ke druhému.


Putin spustil plynové hrátky

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že je Rusko připraveno zvýšit dodávky zemního plynu do Evropy. Kreml ale tlačí na to, aby plyn proudil ještě nezprovozněným plynovodem Nord Stream 2, který bude přivádět plyn z Ruska po dně Baltského moře do Německa.


Kreml: Dodávky plynu si dohodněte s Gazpromem

Ruský plynárenský gigant Gazprom dodává nyní do Evropy zemní plyn na maximum podle uzavřených smluv, případné zvýšení dodávek je potřeba si dohodnout s firmou. Řekl to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.


Obyvatelům Hejnic brutálně zdraží teplo

Domácnostem v Hejnicích na Liberecku zdraží teplo až o polovinu, ročně půjde řádově o tisíce korun. Týká se to 430 odběratelů, vedle domácností z 16 domů v lokalitě starého a nového sídliště také policejní služebny a zdravotního střediska.


Svaz varuje: Teplo zdraží o tisíce korun

Největší meziroční zdražení tepla za posledních 13 let očekává Teplárenské sdružení ČR. Růst cen podle něj může být dvouciferný. Za vytápění bytu si tak lidé příští rok připlatí i několik tisíc korun. Důvodem je zdražování paliv a emisních povolenek.