Články

V ČEZ se vyjednávají mzdy

V energetické společnosti ČEZ začalo v uplynulých dnech kolektivní vyjednávání o mzdách v příštím roce. Potvrdili to zástupce odborů působících v ČEZ Jan Hrb a mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.


Bývalý ministr odchází z MPO

Bývalý ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) končí jako náměstek současného ministra Karla Havlíčka (za ANO) a resort opouští. Uvedl to Deník N.
Dražší plyn i pro děti a seniory?

Vládou navržené zdanění plynu určeného pro topení v domácích kotelnách může vedle bytových domů dopadnout i na domovy pro seniory, dětské domovy nebo například kláštery.


Post Bellum natáčelo v Mostě

Čtyři senioři z Mostecka a jejich zajímavé životní příběhy se v minulých dnech staly součástí projektu Paměť národa. Společnost Post Bellum s nimi po dobu dvou dnů natáčela rozhovory v Městské knihovně v Mostě.


Až nám auta vyhodí pojistky

Člen bankovní rady ČNB Aleš Michl se v glose uveřejněné na stránkách iDNES zamyslel nad možností, že nám jednou elektrická auta vyhodí ve velkém pojistky. Glosu přinášíme v plném znění.


OKD klesly tržby i zisk

Čistý zisk těžební firmy OKD loni klesl meziročně z 3,4 miliardy korun na 1,29 miliardy. Tržby poklesly z 16,8 miliardy korun na 13,8 miliardy. Snížil se také objem těžby, a to zhruba o čtvrt milionu tun uhlí na 4,62 milionu tun.