Články

Bakala: Kauza OKD je politický cirkus

Výstupem sněmovní komise, která vyšetřovala privatizaci těžební společnosti OKD, bylo mj. i trestní oznámení na podnikatele a exmajitele firmy Zdeňka Bakalu. Podle jeho manželky jde o nesmysl. „Až opadne ten hluk a hysterie, nezbude nic, za co by měl být někdo trestán,“ uvedla Michaela Bakala v rozhovoru pro E15.


Havlíček: Zelená dohoda musí zpomalit

Současná podoba Zelené dohody může ohrozit globální konkurenceschopnost průmyslových zemí. Členské země musí o energetice rozhodovat samy. V Bruselu to jasně řekl ministr Karel Havlíček.


Malý jaderný reaktor se vejde do zasedačky

Inženýři v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži pracují na vývoji modulárního jaderného reaktoru. Odhadují, že zhruba za dvacet let by mohly začít fungovat v praxi. V USA chtějí první malý reaktor spustit již v roce 2026.Bývalí uhlobaroni zažalovali J&T

Byznysová válka miliardářů a někdejších manažerů Mostecké uhelné společnosti Marka Čmejly a Jiřího Diviše, kteří zažalovali realitního magnáta Radovana Vítka, zuří už řadu měsíců.


Nakladače i mobilní třídiče nahradí nová linka

Centralizace výroby topných směsí a náhrada jejich dosavadní produkce pomocí nakladačů a mobilních třídičů. To je smysl projektu třídící linky Stonávka, kterou na lokalitě Darkov buduje pro OKD firma RPS Ostrava spolu s dalšími dodavateli.


Vrchol Sev.en Hockey Cupu zaštítil Jágr

Velký republikový turnaj mladých hokejistů do 14 let vyvrcholí v neděli 1. března v Kladně. Jmenuje se Sev.en Hockey Cup a zaštítil ho i majitel kladenských Rytířů a pořád nejslavnější český hokejista Jaromír Jágr.


Pro Bílinu vyrobí gigantické rypadlo

Ostravská společnost Hutní montáže získala kontrakt na dodávku kolesového rypadla s označením KK1600, které bude pracovat na těžbě skrývky dolu Bílina na Mostecku. Půjde o jedno z největších velkorypadel v Evropě. Hodnota zakázky přesahuje miliardu korun.