Články

class="classic"

Koupaliště Michal láká na nové atrakce

Doba čtení:3 m, 7 s

Čtyři velké koncerty, řadu sportovních událostí a nových atrakcí nabídne letos návštěvníkům areál koupaliště Michal u Sokolova. Michal je umělé vytvořené jezero, které vzniklo jako první z projektů převážně hydrických rekultivací na Sokolovsku.


Komořanská teplárna podporuje region

Doba čtení:1 m, 23 s

Výběrová komise akciových společností United Energy a Severočeská teplárenská rozhodla o organizacích, kterým uvolní peněžní dar na její projekt. Z došlých žádostí vybrala komořanská teplárna pět projektů, mezi které rozdělila více jak 200 000 korun.


Paukner: Když má něco skončit, musí být náhrada

Doba čtení:2 m, 58 s

Evropské země včetně Česka se dostaly do situace, kdy chtějí v euforii zavírat uhelné elektrárny. To ale může mít dalekosáhlé negativní důsledky. Myslet si, že elektřinu dovezeme, je dost velká naivita.
Analytici: ČEZ vydělal přes 70 miliard čistého

Doba čtení:2 m, 6 s

Energetická společnost ČEZ si podle odhadů analytiků v loňském roce meziročně výrazně polepšila. Čistý zisk společnosti za celý rok podle jejich odhadů vzrostl nad 70 miliard korun, což by bylo až sedmkrát víc než předloni. To se projeví i na výplatě dividendy.


Farmáři odmítající snížení emisí vyhráli volby

Doba čtení:1 m, 13 s

V komunálních volbách v Nizozemsku vyhrálo v osmi z dvanácti provincií protestní hnutí farmářů BBB, jehož hlavním tématem je boj proti vládnímu plánu na snížení emisí. Farmáři se mohou stát největší stranou horní komory parlamentu.Kolumbie: Počet mrtvých se zvýšil na 21

Doba čtení:1 m, 0 s

Počet obětí úterního výbuchu v dolech v Kolumbii se zvýšil na 21. Záchranáři nalezli bez známek života těla všech deseti pohřešovaných horníků, uvedly úřady. Výbuch podle prvních poznatků způsobil plyn, který se nahromadil v soustavě uhelných dolů ve městě Sutatausa.


Jádro je riskantní a nevyplatí se, tvrdí Němci

Doba čtení:2 m, 36 s

Všechny jaderné projekty, o kterých se v dnešní době kvůli energetické a klimatické krizi debatuje, nejsou ekonomicky a ani technicky životaschopné a smysluplné, do centra pozornosti se naopak dostávají mnohem výhodnější obnovitelné zdroje.