Doba čtení:1 m, 4 s
tabor_compressed_ldtkrusnohor_cz
Dětský tábor Krušnohor ve Štichovicích navštívily během více než padesátileté historie tisíce dětí. Foto: ldtkrusnohor.cz

Pouze rychlá ú činná pomoc, kterou poskytlo město Most, rudoličtí dobrovolní hasiči a společnosti Vršanská uhelná i DTS Vrbenský, zachránila pořádání letního dětského tábora ve Štichovicích, který koncem června vyplavila voda.

Firmy bez otálení nabídly lidi i techniku na odstranění škod a tak od neděle mohou v táboře trávit prázdniny první táborníci.

Čtěte také:
Chytré hlavy dostaly od Tykače už 12 milionů
V Mostě bude nové šestinedělí díky Tykačovi

Velká voda, která se prohnala říčkou Střelou, naplavila těžké klády a velké větve na lávku, pohnula jí a vymlela vjezdy do tábora.  Díky rychlé pomoci města, hasičů a jmenovaných firem se již podařilo ručně i za pomoci techniky odstranit naplaveniny a nyní se opravuje brod, aby byl zajištěn přístup do tábora také pro zásobování.

Rád bych poděkoval Vršanské uhelné i DTS Vrbenský za jejich vstřícnost a rychlou pomoc,“ řekl primátor Mostu Jan Paparega.

Prázdniny ve Štichovicích (v dětském táboře známém pod názvem Krušnohor) u Střely, kde si za více než padesát let jeho existence užívaly tisíce dětí z Mostecka, tak mohly bez problémů začít.

Mohlo by vás zajímat:
Na prach platí mlžná děla
Tenhle koks se nešňupe
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa