Doba čtení:1 m, 24 s
Ilustrační foto: Severní energetická
Ilustrační foto: Severní energetická

Hornicko-geologická fakulta v Mostě spustila kampaň „Budoucnost má hloubku“. Prostřednictvím internetu, facebooku a videí chce získat nové zájemce o studium. Oslovuje je heslem „Těžit se bude pořád“.

Podle fakulty, která bojuje s negativním mediálním obrazem uhelného průmyslu, hornictví nestagnuje, ale bude se dále rozvíjet i v souvislosti s výzkumem vesmíru a inovacemi, o které opírá svou propagaci.

Čtěte také:
Další krok k těžbě ve vesmíru
Těžba na asteroidech? Již brzy z říše sci-fi do reality

Snažíme se potenciálním uchazečům o studium sdělit, že hornictví a geologie nejsou přežitkem, že těžba nerostných surovin není jen o uhlí. Rozhodně sledujeme dobu. Naší výhodou je neustálá spolupráce s průmyslovými podniky,“ řekl Mosteckému deníku Alexander Király, vedoucí Institutu kombinovaného studia Most, který je pověřen vedením fakulty.

Mostecký Institut, je součástí Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, vzdělává přibližně 600 studentů. Podle fakulty bude stále třeba těžit suroviny pro energetiku a stavebnictví a kovy včetně těch drahých. Absolventi mohou najít uplatnění i v oblastech, které řeší využití geotermální energie a zpracování odpadů. Letos slaví hornické školství v ČR 300 let svého vzniku a má vizi pokračovat další stovky let s obory, které se jinde nestudují.

V dubnu 1962 v Mostě vznikla katedra povrchového dobývání ložisek. Po roce 1989 se výuka začala postupně rozšiřovat o nové a atraktivní obory. Současný Institut, který sídlí ve Velebudicích, nabízí například Ekonomiku a řízení v oblasti surovin, Zpracování a zneškodňování odpadů a Geovědní a montánní turismus.

Více informací o kampani lze nalézt na: www.budoucnostmahloubku.cz

Mohlo by vás zajímat:
Na Spicberkách půjdou emise pod zem
Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody
Google obsadí uhelnou elektrárnu