Tykač potvrdil zájem o Vattenfall

Foto: Forbes, Facebook

Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače, dnes poslala předběžnou nabídku na německá aktiva švédské státní společnosti Vattenfall. Serveru iUHLI.cz to řekl vedoucí komunikace Czech Coal Group David Vidomus.

Zájem o hnědouhelné lomy a návazné elektrárny avizovala také energetická skupina ČEZ a společný podnik Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Čtěte také:
Do boje o Vattenfall vstoupil i Tykač
Kellner & Křetínský: Těžký kalibr na Vattenfall

Šéf švédského státního koncernu Magnus Hall očekává, že Vattenfall dosáhne dohody o prodeji svých hnědouhelných elektráren a lomů v Německu během první poloviny příštího roku.

Vattenfall chce prodat čtyři hnědouhelné doly a elektrárny o celkovém výkonu více než 8 tisíc megawattů. Zároveň prodává v odděleném tendru východoněmecké elektrárny s výkonem kolem 3 tisíc megawattů. Švédové chtějí prodat elektrárny Boxberg, Jänschwalde, Schwarze Pumpe and Lippendorf blok R a hnědouhelné lomy Jänschwalde, Chotěbuz-Sever, Welzow-Jih, Nochten a Reichwalde.

Mohlo by vás zajímat:
Tendr Vattenfallu: Finále za půl roku
U Vattenfallu nejde o uhlí, ale o elektrárny
Prodává Vattenfall zlatý důl nebo černou díru?