Uhlí pomáhá důchodcům v pohybu

Doba čtení:1 m, 0 s

senioři_compressed

Senioři v Jirkově mají od září k dispozici sadu venkovních fitness prvků, navržených speciálně pro cvičení starší generace. Pořízení pětice bytelných cvičebních nářadí finančně podpořila Vršanská uhelná.

Pětice prvků je určena k protažení a posilování celého těla. „Vybrali jsme prvky vhodné pro náš věk. Na jaře jsme město požádali a od září už je máme k dispozici. Jsem z toho opravdu nadšená,“ prozradila Milena Karbusová. Včetně instalace za ně město zaplatilo zhruba sto tisíc korun a jejich nákup podpořila svým darem společnost Vršanská uhelná. Pro členy jirkovského Senior klubu je zahrada přístupná každý všední den a prvky mohou využívat bez omezení podle svých potřeb.

Čtěte také: Projekt Tykačových už nakrmil tisíce školáků

„Jsem zvyklá z lázní pravidelně cvičit, takže jsem ráda, že se teď můžu protáhnout i tady,“ řekla Marie Kotýnková, která si přišla jako jedna z prvních nové prvky vyzkoušet poté, co se členové Senior klubu vrátili z rekreačního pobytu na horách.

„Dbáme na to, aby byli jirkovští senioři aktivní a měli dostatek pohybu. Dvakrát týdně proto organizujeme cvičení a nyní budeme při dobrém počasí využívat i zahradu,“ uvedla vedoucí Senior klubu v Jirkově Milena Karbusová.

Mohlo by vás zajímat:
Za pět let dala Vršanská do regionu 43 milionů