V Mostě už se bude rodit v novém

Tykač_coal_tv

Budoucí maminky se mohou v mostecké porodnici těšit na příjemné prostředí. Pomohl dar od Tykačovy Vršanské uhelné. Foto: Coal TV

V mostecké nemocnici dokončili modernizaci prostor šestinedělí na gynekologicko-porodnickém oddělení. Rekonstrukcí prošly porodní sály, pokoje pro matky po porodu i prostory pro personál. Rekonstrukci významně pomohl finanční dar od Vršanské uhelné.

Očekává se, že po rekonstrukci se zvýší zájem budoucích matek o porod v mostecké nemocnici. K včerejšímu dni se tam letos narodilo již 589 dětí, podle odhadu by jejich počet měl do konce roku překonat tisíc. „Osobně doufám, že modernizace zvýší zájem o naši porodnici i u matek s vyššími nároky, které předtím raději chodily rodit jinam. Nyní jim můžeme nabídnout větší komfort,“ řekl Mosteckému deníku předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák. Oddělení šestinedělí by mělo přivítat první maminky a být zcela v provozu během léta.

Čtěte také:
V Mostě bude nové šestinedělí díky Tykačovi
Za pět let dala Vršanská do regionu 43 miliónů

Důležitý vznik zcela nových nadstandardních pokojů. K dispozici jsou nyní čtyři jednolůžkové nadstandardní pokoje, které si matky mohou pronajmout za 500 korun za den. V nabídce jsou i tři vícelůžkové nadstandardní pokoje, ty stojí na den o stokorunu méně. „S našimi cenami patříme k nemocnicím s nejnižšími poplatky za nadstandardní pokoje,“ uvedl primář Jiří Krhounek.

Rekonstrukci uskutečnila Krajská zdravotní, která získala prostředky od těžební společnosti Vršanská uhelná, spojené se jménem finančníka Pavla Tykače. Ta na stavební úpravy darovala celkem 3,2 milionu korun. Ze svého rozpočtu přispělo i město Litvínov. Darovalo celkem jeden milion korun na navazující projekt, jehož cílem je obnova přístrojové techniky a dovybavení oddělení šestinedělí a novorozenců. „Jsem tomu rád, že matkám můžeme nyní nabídnout lepší prostředí. Taková změna navíc působí i na zaměstnance, kteří se cítí více v pohodě,“ uzavřel primář Jiří Krhounek.

Mohlo by vás zajímat:
Školy dostaly díky uhlí už 10 miliónů
Projekt Tykačových už nakrmil tisíce školáků
Chytré hlavy vymyslely průmyslovce nové studio