Vattenfall zřejmě nekývne na žádnou z nabídek

Centrála Vattenfallu ve Stockholmu. Foto: wikipedia.com

Švédové doufali, že dostanou desítky miliard korun. Foto: wikipedia.com

Podle informací německého deníku Bild, který se odkazuje na zdroj zevnitř firmy, nebude švédský koncern Vattenfall reflektovat na žádnou z nabídek na koupi jeho německých uhelných aktiv.

Definitivně jsme se rozhodli, že nebudeme prodávat za každou cenu. Abychom si rozuměli, zájemci nabízejí velmi nízké ceny, nebo dokonce požadují ještě peníze navíc za převzetí,“ uvedl zdroj německého listu, podle kterého Švédové do poslední chvíle věřili, že by mohli za svá německá aktiva získat až pět miliard eur (zhruba 135 miliard korun).Mnohé informace přitom již delší dobu naznačovaly, že nabídky se této představě ani zdaleka nepřiblíží.

Čtěte také:
Koupí vůbec někdo Vattenfall?
Německá energetika je v miliardovém průšvihu

Nabídku dnes podala Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal Group, spojované se jménem finančníka Pavla Tykače, což potvrdil tiskový mluvčí skupiny David Vidomus. „Mohu potvrdit, že Vršanská uhelná podala nabídku na německá aktiva společnosti Vattenfall,“ řekl serveru iUHLI.cz bez dalších podrobností Vidomus.

Podle dobře informovaného zdroje iUHLI.cz nabídku podal i Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského společně s PPF Petra Kellnera. Další ze zájemců, kterým je polostátní společnost ČEZ,  naopak oznámil, že závaznou nabídku nepodá. Informovala o tom dnes mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová. Uvedla, že společnost je však i nadále připravena jednat o jiných podmínkách a variantách prodeje.

Švédové chtějí prodat elektrárny Boxberg, Jänschwalde, Schwarze Pumpe a Lippendorf blok R a hnědouhelné lomy Jänschwalde, Chotěbuz-Sever, Welzow-Jih, Nochten a Reichwalde.

Mohlo by vás zajímat:
U Vattenfallu nejde o uhlí, ale o elektrárny
Prodává Vattenfall zlatý důl nebo černou díru?
Norská eko(logika)