Vedení EPH už jednalo s německým ministrem

Hnědouhelný lom Nochten a v pozadí elektrárna Boxberg. Foto: Wikipedia

Německého ministra hospodářství Albrechta Gerbera potěšilo, že si EPH vyžádalo schůzku tak rychle. Foto: Hnědouhelný lom Nochten a v pozadí elektrárna Boxberg. Zdroj: wikipedia.org

Jen dva dny poté, co Vattenfall rozhodl o prodeji Lužických aktiv Energetickému a průmyslovému holdingu (EPH), se se zástupci české společnosti setkal německý ministr hospodářství Albrecht Gerber (SPD).

Včerejšího setkání, které se konalo na ministerstvu hospodářství v Berlíně, se zúčastnil také Gerbrův saský kolega Martin Dulig – saský ministr hospodářství, práce a dopravy. Za skupinu EPH jednání vedl člen představenstva Jan Springl.

Čtěte také:
Křetínský s Kellnerem ještě nemají vyhráno
Hraje Křetínský v Německu vabank?

Gerber před schůzkou uvedl, že se jedná o první seznámení a že bude následovat mnoho dalších diskuzí. Po ukončení schůzky ji ministr hodnotil jako pozitivní a vyjádřil potěšení kvůli tomu, že si ji vedení EPH  tak rychle vyžádalo.

Křetínského EPH v konsorciu s finanční skupinou PPF Investments nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získal tento týden od Vattenfallu doly Jänschwalde, Welzow-Jih, Nochten a Reichwalde, elektrárny Jänschwalde, Schwarze Pumpe, Boxberg a jeden blok elektrárny Lippendorf. Cenu akvizice žádná ze stran nezveřejnila. Uzavření transakce se očekává ve třetím čtvrtletí letošního roku. Musí ji ještě schválit švédská vláda.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
VIDEO: Uhněte z cesty, jde uhelný obr