VIDEO: Bochníček projede všude

Asi neuvěříte, že tohle auto bylo vyrobeno v roce 2015. Vypadá totiž už spousty let stejně. Řeč je o ruském terénním automobilu UAZ 2206, lidově zvaném „bochníček“, který začátkem roku koupila společnost Czech Coal Power. Na to, co umí, se podívejte ve videu CoalTV.cz.

Bochníček (rusky buchanka) se automobilu říká kvůli jeho tvaru, který připomíná bochník chleba. Na první pohled tak trochu směšně roztomilé vozítko však dokáže překvapit svými výkony.

Čtěte také:
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Parkovací asistent bude i pro důlní obry

Jedná se o terénní automobil ruské výroby, který se vyrábí už desítky let. Jeho vnější podoba zůstává víceméně beze změn, ale vybavení už odpovídá současnosti. Podstatné jsou jeho jízdní vlastnosti v terénu a pro nás také cena, která je oproti západoevropským automobilům zhruba poloviční,“ vysvětlil Vojtěch Bögi, ředitel Czech Coal Power.

Firma automobil zakoupila hlavně kvůli jeho devítimístnému provedení, ideálnímu například pro rozvoz zaměstnanců na pracoviště. Vůz prošel speciálními úpravami, aby odpovídal požadavkům a podmínkám, v nichž bude jezdit, a nyní je ve zkušebním provozu. Pokud se osvědčí, mohla by tato auta s pohonem všech čtyř kol nahradit rozvozové Toyoty Land Cruiser.

V současné době provozujeme šestnáct velkých automobilů Mercedes Unimog a jedenáct Toyot. Obzvlášť menší automobily postupně procházejí generálními opravami, ale velmi dobře víme, že je budeme muset postupně obměňovat,“ doplnil ředitel. Czech Coal Power se navíc dohodl s oficiálním dodavatelem UAZ vozů pro český trh a získal oprávnění poskytovat služby autorizovaného servisu.

Mohlo by vás zajímat:
Třiadevadesátitunový unikátní drobeček
Běloruský gigant BelAZ 75710
„Big Muskie“ – největší chodící bagr