Doba čtení:1 m, 4 s

Čína je obrovská země. Uspokojit energetické potřeby více než 1,3 miliardy obyvatel není žádná legrace. Těžit je třeba ve velkém a k tomu potřebujete pořádné dumpery. Na jednoho titána čínské výroby se podívejte ve videu.

Nakladač Sanijang WTW220E uveze 220 tun materiálu. Jeho dieselový motor dosahuje neuvěřitelného výkonu 1798 kilowatt, což je víc než společný výkon 32 automobilů Škoda Fabia s litrovým motorem.

Čtěte také:
Čína v roce 2016 uzavře více než tisíc dolů
Číňané vyrobí méně koksu

V normální garáži s tímto čínským titánem určitě nezaparkujete. Je totiž 15 metrů dlouhý, více než sedm metrů široký a téměř stejně tak vysoký. Až budete chtít na tomto drobečkovi něco opravovat, připravte si pořádný hever. Nenaložený dumper totiž váží 167 tun, což se projevuje například i na jeho brzdné dráze, která při rychlosti 30 kilometrů za hodinu činí neuvěřitelných 26 metrů.

Kvůli nízké spotřebě si asi čínský nakladač nikdo kupovat nebude. Jeho nádrž pojme čtyři tisíce litrů nafty. Doplňovat je nutné rovněž hydraulický olej, kterého se do dumperu vejde více než tisíc litrů. Oproti konkurenci obouvá Sanijang pouze 33 palcové pneumatiky, ovšem za to jich při přezutí musíte koupit hned šestnáct.

Mohlo by vás zajímat:
Čína vyhlásila boj emisím CO2
100 tisíc čínských horníků jde na dlažbu
Čína pálí víc uhlí než zbytek světa