Doba čtení:1 m, 3 s
Prezident Miloš Zeman s ústeckým hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Ilustrační foto: Jiří Ovčáček

Prezident Miloš Zeman je přesvědčen o tom, že do budoucna bude třeba prolomit limity na těžbu hnědého uhlí i na lomu ČSA, který provozuje Severní energetická, napsaly České noviny.

Vláda včera rozhodla o korekci limitů na lomu Bílina a zároveň počítá s tím, že dojde k postupnému utlumení těžby na lomu ČSA. Budoucí vlády se ale budou moci k rozhodnutí o ČSA vrátit.

„Pan prezident vítá prolomení limitů na dole Bílina a nadále ve shodě s vedením Ústeckého kraje i odboráři zastává názor, že dříve nebo později bude muset dojít k prolomení limitů na dole ČSA,“ uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Čtěte také: VIDEO: Šest set horníků vládu nepřesvědčilo

Zeman se s horníky Severní energetické setkal letos v únoru a připomněl důvody k další těžbě uhlí v regionu. „Vezměme do ruky kalkulačku a počítejme. Počítejme zásoby uhlí, které by se zde mohlo těžit. Počítejme jeho výhřevnost. Počítejme počet zaměstnanců, kteří by přišli o práci včetně navazujících profesí. Ale také počítejme s tím, že z hnědého uhlí svítí každá druhá žárovka v naší republice,“ uvedl prezident v hornické jídelně na dole ČSA.

Mohlo by vás zajímat:
Zeman: Štýsovy rekultivace proměnily celý region