Doba čtení:1 m, 30 s

Společnost Zeppelin CZ odkoupila od společnosti Caterpillar Global Mining Czech Republic výrobu pásových dopravníků včetně jejich servisu, oprav a výroby náhradních dílů. Rozšířila tak své portfolio služeb v oblasti povrchové i hlubinné těžby. Zákazníkům tak může poskytnout komplexní servis při prodeji a servisu pásových dopravníků. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Firma Zeppelin CZ, která je součástí nadnárodního koncernu Zeppelin GmbH, již loni koupila od společnosti Caterpillar Global Mining Czech Republic nevýrobní část divize Cat Global Mining.

Rozšíření divize Důlní stroje o oddělení výroby pásových dopravníků umožní společnosti Zeppelin CZ poskytnout kompletní nabídku služeb pro svého klíčového zákazníka, ostravskou společnost OKD. V následujících měsících se firma zaměří také na další potenciální zákazníky, kteří tato zařízení využívají k dopravě nerostných surovin a sypkých materiálů.

Divize Důlní stroje se zaměřuje hlavně na prodej a veškerý servis dobývacích komplexů značky Cat® pro stěnové dobývání nerostných surovin („Long-Wall Mining“). Zákazníkům nabízí jedny z nejpokrokovějších technologií v oblasti těžby, kromě prodeje strojů a zařízení pro hlubinnou těžbu poskytuje také servisní služby, prodej náhradních dílu a technickou podporu těchto strojů.

Společnost Zeppelin CZ je výhradním dealerem nejen důlních, ale i stavebních a zemních strojů značky Cat v České republice. Pro povrchovou těžbu nerostů nabízí celou řadu strojů Cat – od pásových dozerů a nakladačů, kolových nakladačů až po pevné nebo kloubové dampry. Disponuje také polním i dílenským servisem.

Společnost Zeppelin CZ s.r.o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a důlních strojů a zařízení výrobce Caterpillar v České republice. Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá půjčováním stavebních strojů a zařízení. Autorizovaná půjčovna The Cat Rental Store má pobočky na 11 místech České republiky. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR zajišťuje zákazníkům také komplexní finanční servis spojený s nákupem strojů a služeb.

Zeppelin GmbH provozuje po celém světě 190 poboček.