Doba čtení:1 m, 16 s
Obžalovaní podle státního zastupitelství svým obchodním partnerům předstírali pomocí podvržených dokumentů několik let existenci větrných farem v Dolním Sasku. Energetické společnosti z Itálie, České republiky a ze Skotska tak investovaly do neexistujících projektů.
Foto: pixabay.com

Německo bude muset i v budoucnu zůstat dovozcem energie, protože nemá dostatečný prostor pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Uvedl to podle agentury DPA šéf německé energetické společnosti RWE Markus Krebber na energetickém summitu, který uspořádal německý list Handelsblatt.

I v krásném zeleném světě zůstaneme zemí dovážející energii,“ řekl Krebber. „Jednoduše nemáme dostatek místa pro všechen ten zelený elektrický proud a zelený vodík, jež je potřeba vyrobit,“ dodal.

V této souvislosti šéf RWE navrhl spolupráci s Nizozemskem a Dánskem v oblasti větrných elektráren na moři. Upozornil, že tyto země disponují stejně velkým pobřežím jako Německo, ale mají mnohem menší ekonomiky.

Z čeho Němci vyrobí elektřinu? Vadí i větrníky

Krebber rovněž vyzval k výstavbě plynových elektráren v zájmu zabezpečení dodávek energie. „Jestliže má být uhlí do roku 2030 nahrazeno, musí se tento problém řešit nyní,“ prohlásil.

Německá vládní koalice chce do roku 2030 dosáhnout produkce energie z 80 procent z obnovitelných zdrojů. Do konce letošního roku hodlá ukončit výrobu jaderné energie a do roku 2030 by chtěla uzavřít také uhelné elektrárny.

Společnost RWE je největším producentem elektřiny v Německu. Firma na podzim oznámila, že hodlá do roku 2030 investovat 50 miliard eur (zhruba 1,2 bilionu Kč) do zvýšení svých kapacit pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa