Doba čtení:56 s
Lom Jan Šverma – průzkum štoly výtlačného potrubí. Foto: HBZS v Mostě

V Rytířském sále mosteckého hradu Hněvín se uskutečnilo slavnostní předávání Záchranářských záslužných křížů všech stupňů. Zlatým křížem byl na návrh ředitele Hlavní báňské záchranné stanice (HZBS) v Mostě Josefa Trykara oceněn zástupce ředitele HBZS Most Pavel Pirunčík. Napsal to server homerlive.cz.

Pirunčík je ve sboru od roku 1980, kdy absolvoval kurs báňského záchranáře. V báňském záchranném sboru vykonává funkci velitele báňského záchranného sboru. V této funkci úspěšně řídil a řídí činnost báňských záchranářů při záchranářských akcích v dole i na povrchu.

Stříbrný kříž získal hlavní předák stěnového porubu Ivan Mego. Účastnil se řady složitých záchranářských akcí ve stěnových porubech na dolech Žižka, Kohinoor a Centrum. A to jak na likvidacích ohňů, tak na průvalech kuřavek do stěnových porubů, účastnil se likvidace rozsáhlého požáru výdušné jámy LB 2 na dole Kohinoor v roce 1989. V roce 1981 se zúčastnil záchranářských akcí při likvidaci havárie na dole Pluto.

Bronzový kříž dostal zástupce četaře na HBZS Most Bedřich Krása a četař Závodní báňské záchranné stanice dolu Centrum Václav Kronich.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa