Doba čtení:1 m, 0 s
Widows Creek elektrárna
Elektrárně Widows Creek v Alabamě. Foto: commons.wikimedia.org

Americký internetový gigant Google chystá výstavbu datového centra ve staré uhelné elektrárně Widows Creek v Alabamě, které bude kompletně napájeno z obnovitelných zdrojů elektrické energie. Napsal server oEnergetice.cz

Elektrárna Widows Creek začala pracovat v roce 1952, odstavení poslední pracující jednotky je v plánu na letošní říjen. Výstavba datového centra by pak měla začít příští rok.

Datová centra potřebují rozsáhlou infrastrukturu, aby mohla pracovat nepřetržitě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a právě v takových průmyslových lokalitách jako je Widows Creek je velký potenciál k rekonstrukci. “Vidíme velkou hodnotu v přestavbě velkých průmyslových staveb jako je tato. Je tu elektrická a další infrastruktura, kterou můžeme využít,” uvedl mluvčí Googlu Matt Kalman.

Zhruba 46 procent datových center Googlu je napájeno z obnovitelných zdrojů. Vysněnou metou je, že 100 procent spotřebované energie bude pocházet z obnovitelných zdrojů. Cílové datum však společnost nestanovila. Podobnou cestu zvolil i konkurenční Apple.

Google nedávno vybudoval datová centra v Iowě, Georgii, Singapuru a v Belgii.

Mohlo by vás zajímat:

SaskPower představila „čisté uhlí“

V Kodani vzniká unikátní spalovna se sjezdovkou

EPH smí převzít italské elektrárny

Konec tušimické jedničky