Doba čtení:1 m, 18 s
Společnost Leag tento měsíc vrátila na trh dva bloky hnědouhelné elektrárny Jänschwalde o celkovém instalovaném výkonu 1 GW. Foto: wikipedia.org

Německo si na tuto zimu zajistilo výrobu z uhelných elektráren o instalovaném výkonu přesahujícím 7 GW, které měly být odstaveny nebo zůstat v rezervě. Výroba z uhlí má ušetřit až 30 TWh zemního plynu.

Vzhledem k dodatečným výrobním kapacitám by Německo mohlo ušetřit až 30 TWh plynu v energetickém sektoru,“ odhadl Konstantin Lenz ze společnosti Volue Insights.

Společnost Steag plánuje v zimě vrátit na trh černouhelné elektrárny o instalovaném výkonu 2,3 GW černého uhlí, druhým největším přispěvatelem bude RWE s dodatečnými 2,1 GW hnědouhelných elektráren. Společnost Leag, spoluvlastněný českým Energetickým a průmyslovým holdingem (EPH) Daniela Křetínského a mezinárodní investiční skupinou PPF Investments, tento měsíc vrátila na trh dva bloky hnědouhelné elektrárny Jänschwalde o celkovém instalovaném výkonu 1 GW, napsal server oenergetice.cz.

Investice do fosilních paliv budou pokračovat

Společnost Uniper koncem srpna vrátila na trh svůj černouhelný blok Heyden 4 (875 MW) a zvažuje spuštění uhelného bloku Scholven C (345 MW). Další dva bloky, které zvýší dodávky elektřiny v zimě, jsou Farge (350 MW) společnosti Onyx, který zůstane v provozu déle, a Mehrum (690 MW), který provozovatel EPH vrátil na trh v srpnu.

Umožnila to německá vláda, která v létě schválila zákon o zajištění tzv. náhradních elektráren pro snížení spotřeby plynu v elektroenergetice.  Podle německé legislativy mohou nyní dodatečně zprovozněné černouhelné elektrárny působit na trhu do dubna 2024, hnědouhelné elektrárny potom do června 2023.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa