Doba čtení:1 m, 44 s
Hlavním dějištěm bude mostecké jezero Matylda. Foto: mestomost.cz

Závod Gigathlon, který unikátním způsobem kombinuje běh, plavání, in-line brusle, silniční a horské kolo, zavítá první zářijový víkend na sever Čech. Start i cíl bude v Labe Aréně v Račicích, v sobotu 1. září pak bude hlavním dějištěm mostecká Matylda a její okolí. Mezi partnery závodu patří město Most a společnosti Vršanská uhelná a Severní energetická.

Jako první převezmou v areálu Labe Arény v Račicích v sobotu 1. září v 6:30 hodin pomyslnou štafetu silniční cyklisté, kteří vyrazí napříč Ústeckým krajem směrem k mostecké Matyldě, která se stane hlavním logistickým centrem sobotního závodu. Ten bude zahrnovat jak plavání, tak různé disciplíny s in-line bruslemi. Na tyto závody následně navážou milovníci horských kol na Resslu a nakonec běžci opět na Matyldě a mimo jiné i na Hněvíně, uvedl server e-mostecko.cz.

Čtěte také:
Mostecko se stane zásobárnou vody
Matylda přivítá hasičský festival

Podrobnosti o průběhu a možnostech přihlašování najdou zájemci na webových stránkách gigathlon.com.

V neděli 2. září od 9 do 17 hodin pak na čtyřkilometrovém okruhu na Matyldě naváže na Gigathlon již popáté in-line maraton Most42inline, jehož součástí je i mistrovství České republiky v silničním in-line maratonu. Závody jsou určeny pro všechny věkové kategorie, širokou veřejnost i pro držitele licence ČSKB. Předzávodní program bude připraven již v sobotu odpoledne a večer.

„Hlavní závodní den odstartuje v 10 hodin dětskými závody na 500, 1 000 a 3 000 metrů. Následovat bude ve 13 hodin Mosteckej tucet na 12 kilometrů a tři kola a v 15 hodin Mistrovství České republiky v in-line maratonu na 42 kilometrů a deset kol,“ informoval hlavní pořadatel Jan Chejn.

Aktuality mohou zájemci sledovat na webových stránkách www.most42inline.cz, kde je možné se i registrovat. V den konání závodů bude pro veřejnost uzavřen prostor in-line dráhy, totéž platí v případě všech závodišť i během sobotního Gigathlonu.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu