Doba čtení:51 s
Aktivisté obsadili velkostroj 29. října 2019. Policie je tehdy opakovaně vyzývala, aby rypadlo opustili. Nakonec se tak stalo skoro po třech dnech. Foto: Facebook

Okresní soud v Mostě dnes bude pokračovat v projednávání žaloby společnosti Vršanská uhelná na osm lidí, kteří vylezli na podzim roku 2019 na rypadlo lomu Vršany u Mostu. Vypovídat by měla jedna svědkyně, pokud se nedostaví, soudce Rudolf Malý na předchozím jednání avizoval, že vyhlásí rozsudek.

Firma po obžalovaných vymáhá zhruba 70 000 korun. Žalovaní tvrdí, že na místě nebyli a že policie chybně určila jejich totožnost. Aktivisté obsadili velkostroj 29. října 2019. Policie je tehdy opakovaně vyzývala, aby rypadlo opustili. Nakonec se tak stalo skoro po třech dnech. Podle vyjádření Vršanské uhelné, která patří do skupiny Sev.en Energy, aktivisté nijak nenarušili těžbu uhlí a vymáhaná částka představuje náklady na pronájem výškové plošiny a posílení ochranky.

Protest se před třemi lety uskutečnil proti zvažovanému prodeji elektrárny Počerady firmě Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa