Američtí experti zhodnotí energetickou politiku ČR

Ilustrační foto: Imagio.cz

Mimořádně zajímavá diskuse o energetické bezpečnosti a energetickém zákonu za účasti Tonyho Clarka, komisaře Federální komise Spojených států amerických pro regulaci energetiky (FERC), bývalého šéfa EIA Guye Carusa, předsedkyně Energetického a regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové a náměstka ministra průmyslu a obchodu Pavla Šolce se uskuteční v pátek od 15:00 na půdě Anglo-American University v Praze. Zahraniční účastníci budou diskutovat prostřednictvím telemostu přímo ze Spojených států.

Na programu debaty je mimo jiné současná geopolitická krize a potřeba posílení energetické bezpečnosti Evropy. Dále význam energetické bezpečnosti pro národní bezpečnost a stabilitu trhu a obchodní jistoty nebo politické a další následky na nové energetického zákona. Účastníci budou diskutovat o dosud nezveřejněné studii vzniklé ve spolupráci nadací Herritage Foundation a Richard Richards Foundation, která se týká české energetické a bezpečnostní situace.

Právě novela energetického zákona, kterou nedávno schválili poslanci, je důvodem sporů ministerstva průmyslu a ERÚ. Server iUHLI.cz z diskuse přinese zajímavé informace a ohlasy.