Babiš měl štěstí, havíři se zdrželi na D1

Vzkaz horníků vládě je jasný. Foto: iUHLI.cz

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se dnes s havíři, kteří před Úřadem vlády demonstrovali za předčasné důchody, nesetkal. Dva autobusy havířů z OKD totiž zdržely komplikace na dálnici D1 a dorazili s hodinovým zpožděním. V tu dobu již vláda jednala.

„Já bych mu (Babišovi) vzkázal, aby opravdu sfáral do dolů,“ řekl serveru iUHLI.cz horník Štefan Pinter. Dodal, že Babiš je jedním z politiků, který se odmítá podívat, jak práce horníků opravdu vypadá. „Kdyby v šachtě strávil třeba hodinu, tak by pochopil, o čem ta práce je. Ti kluci tam jsou dvacet, třicet let,“ dodal.

Čtěte také: Horníci se trefují do Pelikána

Byl to právě Babiš, který důchody v červenci na výjezdním zasedání vlády v Ostravě předčasné důchody „zařízl“. Řekl, že dřívější důchod horníků podporuje, protože si ho zaslouží. Vadí mu ale, že by opatření mělo dopad na rozpočet. Vidí za ním podporu jediné soukromé firmy, totiž OKD. Babiš dnes odkazoval na podnikatele Zdeňka Bakalu, který se podle něj má o horníky postarat.

Havíři si počkali na příjezd prezidenta Miloše Zemana, který se dnešního jednání vlády zúčastnil. Vítali ho potleskem. Zeman jim přátelsky zamával.

Vláda by o důchodech měla rozhodnout dnes, server iUHLI.cz bude o výsledku jednání informovat.

Mohlo by vás zajímat:
Babiš nechce platit horníkům dřívější důchody
Mládek je znepokojen situací v OKD

Horníci Babiše nestihli. Na místě byl před jednáním vlády jen předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Jan Sábel. Foto: iUHLI.cz