Blog: Kdo motivuje aktivisty?

Rainbow

Aktivitami různých ekologický aktivistů, kteří vědomě či nevědomky, mediálně vstupují do hry o budoucnost české energetiky se ve svém blogu zabývá Martin Rauš. Podle něj kopou za zájmy některých energetických zdrojů a lidí, kteří z nich profitují.

Tito ekologové se neštítí manipulovat veřejnost za pomoci laciných lží. Naposled se takové lži dopustil Jiří Koželouh z Hnutí Duha. Do Mladé fronty DNES napsal, že „Debata o prolomení limitů je o tom, zda pošleme Tykačovi do kyperského daňového ráje další desítky miliard, nebo ne.“

„Pan Koželouh přitom není žádný prosťáček, který netuší, jak se věci mají. Nepochybně moc dobře ví, že Tykačovy firmy, které mají co společného s uhlím, platí daně a odvody v České republice. A nejedná se o žádné drobné, ale o miliardy korun. To však aktivistovi nebrání, aby veřejně lhal,“ podotkl bloger a dodává, že za jakým účelem to dělá, ví jen on sám, případně ti, kdo ho platí.

Čtěte také: Celebrity versus obyčejní lidé

Lidé jako Koželouh aktivně napomáhají tomu, aby na severu Čech přišly o práci tisíce lidí. Bylo by zajímavé sledovat, jak by jim a jejich rodinám své údajně ušlechtilé pohnutky vysvětloval z očí do očí. „Možná by jim ale stačilo pošeptat do ucha odpověď na hádanku, co se skrývá na konci duhy, a pochopili by vše. Za hrnec zlaťáků se totiž člověk propůjčí k lecčemus,“ uzavírá svůj blog Rauš.

Mohlo by vás zajímat:
Jak ekologové využívají hausnumera a cifry?