Doba čtení:1 m, 37 s
Skupina loni dodala zákazníkům 5,68 terawatthodiny (TWh) elektřiny a 5,22 TWh plynu. Foto: BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.

Tržby energetické skupiny Bohemia Energy loni meziročně vzrostly o sedm procent na 23,1 miliardy korun. ČTK to sdělila mluvčí společnosti Hana Novotná. Hospodářský výsledek neuvedla. Skupina podle ní loni dodala zákazníkům 5,68 terawatthodiny (TWh) elektřiny a 5,22 TWh plynu. U elektřiny činil pokles proti předloňskému roku 7,4 procenta, u plynu dodávky o 11,4 procenta vzrostly.

Podle jednatele firmy Jiřího Písaříka velká část investic loni směřovala do opatření proti šíření koronaviru. „Prakticky celou firmu jsme ve velmi krátké době byli schopni přesunout na home office. Vedle toho jsme zavedli řadu inovací, a to nejenom v interních procesech, ale třeba i digitální podpis, díky kterému zákazníci mohou podepisovat smluvní dokumenty v pohodlí svého domova bez toho, aniž by museli někam chodit,“ uvedl Písařík.

Čtěte také:
Spotřeba elektřiny byla rekordní, výrobu táhne uhlí
Pozemky po těžbě uhlí využijí i Lesy ČR

Lídrem skupiny je stejnojmenná společnost Bohemia Energy, která podle Novotné loni navýšila tržby meziročně o 6,5 procenta na 10,1 miliardy korun. Hospodářský výsledek za loňský rok firma zatím nezveřejnila.

Loni v listopadu přešla do vlastnictví skupiny Energie ČS, dceřiná společnost České spořitelny pro prodej elektřiny a plynu. Její tržby dosáhly 3,36 miliardy korun.

Součástí skupiny jsou dále společnosti Amper Market, Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a Slovakia Energy, která působí na Slovensku. Slovakia Energy loni utržila 3,09 miliardy korun, meziročně o 26 procent více. Naopak tržby Amper Market klesly meziročně o polovinu na 3,05 miliardy korun. Podle Novotné to bylo způsobeno snížením dodávek pro Správu železnic.

Skupina Bohemia Energy dodává energie asi 1,2 milionu zákazníků. „Nezaměřujeme se na získání co nejvyššího objemu dodávek, ale na vytvoření smysluplné struktury a ziskovostí portfolia. Cílem je být partnerem především středně velkých firem,“ dodal Písařík.