Doba čtení:1 m, 21 s
Společnost Caterpillar představila více než 40 strojů ze svého portfolia. Foto: CAT

V Las Vegas v americké Nevadě proběhl v březnu veletrh CONEXPO 2017. Nechyběl zde ani jeden z velkých globálních hráčů, společnost Caterpillar. Odborné veřejnosti představila hned osm nových strojů. Pozornost vzbudily zejména technologie zaměřené na dálkové ovládání.

Na ploše o velikosti téměř 20 tisíc metrů čtverečních představila společnost Caterpillar ze svého portfolia více než 40 strojů. Návštěvníci veletrhu měli poprvé možnost vidět hned osm novinek. Zájem vyvolala zejména kolová rypadla M315F a M317F, nebo kolový nakladač 950GC a buldozer D6T. V řadě novinek se vyjímal také kloubový kamion 754, teleskopický nakladač TH514D a řada silničních fréz PM312 a PM825. Některé novinky od firmy Caterpillar si na iUHLI.cz více přiblížíme v dalších článcích.

Čtěte také:
CAT a Trimble spojí síly
Caterpillar snížil odhad tržeb a zisků

Velký zájem odborné veřejnosti vzbuzovalo hlavně centrum umístěné v severním sále expozice, které bylo zaměřené na dálkové řízení. Caterpillar zde představil technologii Cat Connect Services, která pomáhá sledovat náklady, kontrolovat aktuální stav strojového parku, zvyšovat produktivitu a bezpečnost práce. Z obslužného pracoviště bylo možné ovládat buldozer D8T umístěný v Peorii v Illinois (psali jsme zde – proklik na článek na iUHLI.cz). Společnost Caterpillar tak v praxi předvedla důkaz, že je možné stroj plně dálkově ovládat i z velmi vzdáleného místa. Konzolí s možností dálkové obsluhy byl vybaven i kolový nakladač 988K.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků