Doba čtení:1 m, 34 s

Milujete golf? A vyzkoušeli jste jej někdy v nějaké jeho extrémnější podobě? Zatímco v našich podmínkách vznikají tato specifická kolbiště nejčastěji na sjezdovkách, v zámoří to společnost Caterpillar vzala úplně z jiného konce. Postavila pohyblivé hřiště, ke kterému využila svých technologií, které se běžně používají mimo jiné také v uhelných lomech. 

Normálně trvá postavit golfové hřiště i několik let. Společnost Caterpillar to ale zvládla za tři dny. V sonorské poušti poblíž Tucsonu v Arizoně vybudovala na korbách svých náklaďáků a v lopatách svých bagrů golfové kolbiště, které nadšenci tohoto elegantního sportu určitě ještě neviděli. Z celé akce vzniklo úžasné video, kde kromě technologií Cat, dostaly příležitost zahrát si na tomto netradičním greenu dvě přední japonské golfistky, dvojčata Erimo a Marimo Ikeuchi.

SHLÉDNĚTE I NAŠE DALŠÍ ZAJÍMAVÉ PŘÍSPĚVKY:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Sen každého kluka z pískoviště

V lomu našli pravěký strom starý 20 milionů let
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Běloruský gigant BelAZ 75710
Usain Bolt má ve Vítkovicích svou věž

Zajímá vás zda byly profesionální hráčky u atakování jamek na těchto pohyblivých hřištích úspěšné? Podařilo se některé z nich zasadit přesný úder? Koukněte na přiložené video a zjistěte, kdo se nakonec radoval.

Caterpillar tímto videem propaguje zejména obratnost, rychlost a relativně snadné a bezpečné manévrování u svých technologií, a to i v případech, kdy na svých korbách vezou téměř čtvrt tuny nákladu. Navíc propojení právě s golfem nebylo v tomto případě náhodné. Caterpillar totiž pravidelně každý rok sponzoruje dámský golfový podnik Japan LPGA Cat.

Extrémní golfové hřiště vybudoval Caterpillar ve svém vzdělávacím a tréninkovém centru Tinaja Hills. Jde o jedinečné zázemí vybudované na ploše o velikosti 6500 akrů určené pro návštěvníky nejen z řad dodavatelů a zákazníků, ale také veřejnosti a nadšenců těžké a velké techniky, kteří se chtějí na vlastní kůži a v reálném pracovním prostředí blíže seznámit s technologiemi, které společnost vyrábí.

 

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa