Doba čtení:1 m, 15 s
Bucyrus RH400

Největší hydraulický bagr na světě byl původní předlohou pro vozidlo Deception Demolishor, které se v roce 2009 objevilo ve filmu Michaela Baye Transformers 2: Revenge of the Fallen. Když zrovna nehraje ve filmu, je BUCYRUS RH400 zaměstnán třeba v kanadské Albertě, kde pomáhá při těžbě ropných písků.

Je to také rekordman, neboť dokázal za jednu hodinu přemístit 9000 tun zeminy. BUCYRUS RH400 pojme 94 tun nebo 57 metrů krychlových do své téměř bezedné lopaty, tvarované do podoby drapáku, který se otevírá v dolní části a to kvůli rychlejšímu vyprazdňování.

ČTĚTE O DALŠÍCH OBRECH:
VIDEO: JAK SE RODÍ KOLOSY NA ČTYŘECH KOLECH
RYPADLO VÁŽÍ JAKO 2700 ŠKODOVEK
BĚLORUSKÝ GIGANT BELAZ 75710

Největší hydraulickou lopatu světa pohánějí dva 16-ti válcové motory, které dohromady produkují 4400 koňských sil. Tyto motory jsou hybnou silou nejen pro pohyb stroje , ale zároveň i pro jeho 14 hydraulických čerpadel, které dokáží vyčerpat až 3400 litrů tekutiny. To je dost pro naplnění slušně velkého zahradního bazénu.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA UHLÍ:
PARKOVACÍ ASISTENT BUDE I PRO DŮLNÍ OBRY
PRAŠNOST V LOMU SNIŽUJE I MLŽNÁ STĚNA
NA DNĚ LOMU PLAVAL SACÍ BAGR
VIDEO: EXTRÉMNÍ GOLFOVÉ HŘIŠTĚ NA KORBÁCH NÁKLAĎÁKŮ

Vzhledem k pořizovací ceně ve výši 11 milionů dolarů (asi 280 milionů Kč) je doba, po kterou stroj nepracuje takřka minimální. BUCYRUS RH400 umožňuje nepřetržitou práci mimo jiné i tím, že za kabinou s ovládacími přístroji je ještě jedna, kde je třeba lednička a mikrovlnná trouba.