Doba čtení:56 s
Foto: ČD Cargo
Foto: ČD Cargo

Jednou z nejvýznamnějších komodit, které ČD Cargo ve svých vlacích přepravuje, jsou pevná paliva. Více než 60 procent z celkového objemu 16 milionů tun pevných paliv pak představuje hnědé uhlí.

Jeho největší část je následně v elektrárnách a teplárnách přeměněna na elektrickou a tepelnou energii. Nezanedbatelný podíl však stále zaujímají přepravy tzv. tříděného uhlí pro maloodběratele. Uhlí totiž stále zůstává oblíbeným palivem českých domácností.

Foto: ČD Cargo
Foto: ČD Cargo

Železniční dopravce přitom musí tvrdě bojovat se silničními dopravci, kteří v přepravách tříděného uhlí hrají prim. Většina uhlí určeného maloodběratelům se tak přepraví nákladními automobily. I přesto ČD Cargo přepraví ročně téměř 700 tisíc tun.

Společnost ČD Cargo je jediným tuzemským železničním dopravcem, který nabízí přepravu tohoto paliva formou jednotlivých vozových zásilek do cca tisíce vykládacích míst v České republice. Pokud má zákazník zájem o přepravu většího množství uhlí, lze zajistit přepravu v technologicky výhodnějších skupinách vozů.

Mohlo by vás zajímat:
Polákům se otevřela cesta k Jadranu
Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody
Google obsadí uhelnou elektrárnu

 

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa