Doba čtení:51 s
Pohled na město Most z hradu Hněvín.
Pohled na město Most z hradu Hněvín. Foto: mesto-most.cz

Cenu Města Most za rok 2013 získala dlouholetá ředitelka Okresní agrární komory Most Ludmila Holadová. Letos byla udělena také zvláštní ocenění. Jedno pro lékaře Jiřího Peška a druhé pro zástupce těžařské společnosti Vršanská uhelná. Informoval o tom Mostecký deník.

Holadová ocenění získala ocenění oceněna za dlouholetou práci na rozvoji zemědělství na Mostecku, spolehlivé partnerství v příhraniční spolupráci a za zvyšování prestiže města „Mám z toho velkou radost. Vážím si toho a beru to tak, že to není jenom ocenění mojí práce, ale i všech zemědělců a potravinářů Mostecka,“ řekla převzetí ceny.

Primář oddělení ARO a zakladatel mosteckého hospicu Jiří Pešek obdržel cenu in memoriam. Na budově institutu, jehož byl zakladatelem, mu byla odhalena pamětní deska.

Druhé mimořádné ocenění pak převzali zástupci Vršanské uhelné. Za dlouholetou podporu regionu a jeho obyvatel ze strany těžařské firmy, která je zároveň významným zaměstnavatelem, cenu dostali generální ředitel firma Vladimír Rouček a ředitelka komunikace Liběna Novotná.