Doba čtení:1 m, 4 s
Společnost Coal India plánuje v roce 2022 vytěžit 700 milionů tun uhlí a do roku 2025 chce dosáhnout roční produkce 1 miliardy tun.

Rekordní produkce společnosti Coal India se stala hlavním nástrojem v úsilí o ukončení nejhorší energetické krize v Indii za posledních více než šest let. Státní společnost letos proto také otevře jeden z největších uhelných dolů v zemi.

Produkce nového dolu Siarmal ve východním státě Odisha bude postupně stoupat a přibližně za pět až sedm let dosáhne kapacity 50 milionů tun, řekl agentuře Reuters Vinayak Jamwal, mluvčí divize Coal India Mahanadi Coalfields. Podle Jamwala by se mělo začít těžit v říjnu až prosinci, a to přibližně 2 až 5 milionů tun ročně.

Vlna veder dramaticky zvýšila indickou poptávku po elektřině a přinutila vládu změnit politiku snižování dovozu uhlí. Coal India plánuje ve finančním roce do března 2023 otevřít další dva doly s celkovou roční kapacitou 7 milionů tun. Indie také plánuje znovu otevřít již uzavřené doly, napsal server The Hindu.

Větší vývoz amerického uhlí naráží na problémy

Společnost Coal India, která se podílí na 80 % indické domácí produkce, plánuje v roce 2022 vytěžit 700 milionů tun uhlí a do roku 2025 chce dosáhnout roční produkce 1 miliardy tun.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa