Děripaska chce ruskou uhelnou elektrárnu

Na elektrárnu, která byla nabídnuta k prodeji v roce 2016, podal Děripaska závaznou nabídku. Foto: RGRES

Ruský miliardář Oleg Děripaska má zájem o koupi největší ruské uhelné elektrárny Reftinskaja od společnosti Enel Russia. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Na elektrárnu, která byla nabídnuta k prodeji v roce 2016, Děripaska podle nich podal závaznou nabídku.

Čtěte také:
Rusové půjčí Maďarům na elektrárnu
Schröder jde do správní rady společnosti Rosněfť

Za elektrárnu v oblasti Uralu chce Enel Russia 35 miliard rublů (13 miliard korun). Prodejem pověřila Sberbank. Zájem o elektrárnu Reftinskaja už projevily také ESN Group Grigorije Berezkina a Sibgenco Andreje Melničenka.

Deripaska ovládá skupinu En+ Group, která vlastní většinový podíl v hliníkovém gigantu Rusal a energetickém holdingu EuroSibEnergo.

Oleg Vladimirovič Děripaska (* 2. ledna 1968, Dzeržinsk, SSSR) je ruský miliardář a oligarcha, stojící v čele vedení řady významných ruských firem např. Basic Element, hliníkárny RUSAL, automobilky GAZ, výrobce letadel Aviacor nebo pojišťovny Ingosstrach.

Je považován za nejbohatšího Rusa a jednoho z nejbohatších lidí na světě. V roce 2008 podle časopisu Forbes činil jeho majetek asi 28 miliard dolarů a byl devátým nejbohatším člověkem na světě.

Mohlo by vás zajímat:
Sjednotí Rusko energetiku EU?
Saudové s Rusy chystají energetickou ofenzivu
Lžíce bagru dle ruských tradic