Dětské hřiště ožilo i díky podpoře uhlí

Doba čtení:1 m, 26 s

Nové hřiště v Poleradech. Foto: pim

Děti v Poleradech na Mostecku mají nové hřiště. Vzniklo i díky podpoře Vršanské uhelné ze skupiny Czech Coal, za kterou stojí finančník Pavel Tykač. Firma s obcí dlouhodobě spolupracuje. Hřiště s pěti novými atrakcemi, upraveným okolím, vysazeným živým plotem a pergolou, splňuje všechny potřebné požadavky na kvalitu a bezpečnost.

„Jsme velmi rádi, že jsme mohli zrekonstruovat staré dětské hřiště v naší oddechové zóně. Výrazně nám přitom pomohla Vršanská uhelná, která nám poskytla sto tisíc korun z celkových čtvrtmilionových nákladů. Zbytek peněz zaplatila obec ze svých zdrojů,“ uvedl starosta Polerad Alois Macháč.

Čtěte také: Rypadlo ve Slatinicích opět těží

Podkladovou plochu pod atrakcemi vyplňuje kačírek, který obci s devadesátiprocentní slevou poskytla firma Best. Do rekonstrukce hřiště se zapojili i místní občané. „Chci poděkovat obyvatelům obce, protože velkou část prací jsme dělali vlastními silami,“ uvedl starosta. Dodal, že hřiště bude sloužit nejen zhruba třicítce dětí, které žijí v obci, ale i dalším, které do Polerad přijíždějí na víkendy a na prázdniny za příbuznými.

„Velmi nás těší, že jsme obci mohli tímto způsobem pomoci. Co víc si přát, než aby si tu děti rády hrály a aby vám hřiště vydrželo co nejdéle,“ poznamenal při slavnostním otevření generální ředitel Vršanské uhelné Vladimír Rouček.

Místo na hřišti našla i jedna ze tří soch z letošního řezbářského sympozia, lavička ve tvaru jezevčíka, kterou vytvořil Jan Sládek. Poprvé ji představil první červencový víkend na Poleradských slavnostech.

Mohlo by vás zajímat:
Třetihorní zkamenělý strom půjde do muzea
Vršanská uhelná dala loni na rekultivace 100 milionů
Uhlobaroni topí miliony ve sportu

Jedna z atrakcí hřiště v Poleradech. Foto: pim