Doba čtení:1 m, 21 s
Indická metropole tento týden zaznamenala denní spotřebu 8647 megawattů. Foto: pixabay.com

Trvající vlna veder v Indii zvýšila v hlavním městě Dillí spotřebu elektřiny na rekordní maximum. Indická metropole tento týden zaznamenala denní spotřebu 8647 megawattů, informovala britská stanice BBC. Za zvýšenou spotřebou elektřiny podle úřadů stojí například častější používání ventilací.

V souvislosti s nadměrnou spotřebou se město potýká také s výpadky proudu. Teploty v Dillí a dalších severních částech Indie se už několik týdnů drží kolem 44 až 45 stupňů.

Rekordní spotřebě elektřiny v Dillí v úterý předcházel pondělní rekord v oblasti severní Indie s celkovou spotřebou 89.000 megawattů. BBC upozorňuje, že v Dillí se nejedná o první rekord, který toto léto padl. Nejvyšší denní spotřebu elektřiny hlavní město poprvé zaznamenalo 22. května s 8000 megawatty.

Indie letos otevře nejvíc uhelných elektráren za dekádu

V pondělí letiště v Dillí postihl výpadek proudu, který trval několik minut a ovlivnil provoz terminálů. Na sociálních sítích se objevily záběry cestujících čekajících v dlouhých řadách na odbavení, které bez funkčních počítačů nebylo možné.

Vlna veder podle meteorologického oddělení bude v Indii trvat ještě alespoň několik dní. Asijská země od počátku vlny vysokých teplot zaznamenala přes 200 úmrtí, uvedl deník Indian Express. První červnový týden kvůli úpalu nebo úžehu zemřelo v severních státech Uttarpradéš a Odiša více než 50 lidí.

Vysoké teploty jsou na jaře a v létě v Indii běžné, vědci nicméně upozorňují, že vlny veder se v důsledku klimatické změny každý rok prodlužují a zintenzivňují. V červnu také budou srážky v zemi nejspíše pod normálem, doplnilo indické meteorologické oddělení.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa